DOLAR 27,1709 % 0.17
EURO 28,9695 % 0.21
STERLIN 33,3155 % -0.11
FRANG 29,9866 % 0.05
ALTIN 1.683,02 % 0,51
BITCOIN 726.813 0.389

SESOB Başkanı Hakan Demirgil’in 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News
SESOB Başkanı Hakan Demirgil’in 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
blank
blank

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, basının çok faydalı olduğunu , köprü görevi üstlendiğini ifade ederek gazetecilerin ve basın camiasının bayramını kutladı.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil’in 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil Basın ahlak kuralları çerçevesinde görevlerini yerine getiren basının sorunları gündeme getirmesinde ve kamuoyu oluşturulmasında önemli katkı sağladığını söyledi.

Esnaflarımızın sorunlarının ve sıkıntılarının gündeme gelmesinde, çözümünde, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada etik değerlere ve hukuka uygun tarafsız bir şekilde haberler yapan, gündeme taşıyan basın kuruluşları ve çalışanların önemli görev yaptığını vurgulayan Sesob Başkanı Demirgil, “Basınımız ülke olarak , il olarak gelişmemizin , kalkınmamızın , sorunlarımızı gündeme getirilmesinde ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlamada en önemli kurumlardan bir tanesidir.

İlimizde, ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

İlimizi her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında, bu başarının ülke ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın yaptıkları başarı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.

Ayrıca basın kuruluşlarımız, ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına , milli iradeye demokrasiye kast edenlere karşı da önemli görevler üstlenmektedir.

İnanıyorum ki; basınımız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam edecektir. ”dedi.

Sesob Başkanı Demirgil, esnaf teşkilatı olarak ulusal ve yerel anlamda faaliyet gösteren gazete, televizyon haber ajansları, radyo, internet gazeteleri, dergi temsilcileri olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak ebediyete intikal eden gazetecilere de Allahtan rahmet diledi.

REKTÖR ALİM YILDIZ 

Tarihte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başladığı 24 Temmuz 1908’den bu güne görülmemiş bir uygulamayı Rektör Alim Yıldız aylardır Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde sürdürüyor ve sürdürmeye de devam ediyor.

Büyük Sivas Medya Grubu haber portalı olan buyuksivas.com’u SCÜ kampüsü sınırları içerisinde sansürleyerek SCÜ internet çıkışından engelleyen Rektör Yıldız hakkında bulunduğumuz suç duyurusu da henüz tazeliğini korurken kendisinin eleştirildiği bir takım haberlere neden tahammül edemediği de henüz anlaşılamadı.

Üniversite ile ilgili haberleri okumak isteyen öğrenci, akademisyen, işçi ve memurların üniversitenin imkanlarıyla buyuksivas.com’a ulaşmasını engellemeye çalışan Alim Yıldız’ın böyle bir günde bu kararını tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz.

Her kişi ve kurum gibi yapılan doğru ve güzel işler nasıl buyuksivas.com’da yayınlanıyor ise eleştirilmesi gereken kişi ve kurumlarda aynı şekilde eleştirilmektedir.

Bu hayatın doğal akışının olmazsa olmazıdır.

Rektör Alim Yıldız üniversite ve şehirden kopuktur… Rektör Alim Yıldız çok dar bir ekibe sahiptir… Rektör Alim Yıldız öğrenci, akademisyen ve şehrin önde gelen isimleri tarafından istenmediği halde ikinci döneminde tekrar atanmayı başarmıştır. Bu belki kendisine göre bir başarı olabilir fakat şehirde Rektör Alim Yıldız’ın üniversiteye hiç bir katkı sağlayamadığı yüksek sesle dillendirilmektedir.

Sadece buyuksivas.com’da kendisi hakkında yayınlanan haberlere tahammül edemeyip kampüste engellemesi bile Yıldız’ın vizyonunu ve kriz yönetim şeklini ortaya koymaktadır…

Bu vesile ile Rektör Alim Yıldız’ı Başkan Abdulkadir Hastaoğlu’nu örnek almaya davet ediyor ve Büyük Sivas Medya Grubu olarak Rektör Alim Yıldız’ın 24 Temmuz’unu kutluyoruz…

SORULDUĞUNDA ALİM YILDIZ’IN MUHTEMELEN HABERİM YOK GÖRMEDİM DUYMADIM BİLMİYORUM DİYECEĞİ GÖRÜNTÜLER

Büyük Sivas Haber

blank
blank

YORUM YAP