Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Gül, “Engelli Vatandaşlarımıza Sahip Çıkmalıyız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gül, “Engelli Vatandaşlarımıza Sahip Çıkmalıyız”
12 Kişi Okuyor
28 Kasım 2016 - 12:37

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri tarafından çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Engellilerin sadece bir gün değil her gün hatırlanması ve toplumun bir parçası olduğunun bilinciyle Sivas Belediyesi tarafından “Duymazlıktan Gelmeyelim Engelliler Şiir Okuyor” isimli bir program düzenlendi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Eşi Yurdagül Aydın ile diğer il protokolü çok sayıda vatandaş katıldı.

sivas-valiligi

Sivas Belediyesi Kültür Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Rıfat Kaya ve Sivas Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşların kaleme aldığı 58 şiirden oluşan “Dikensiz Güller” isimli kitapta yer alan şiirler kendi şairleri tarafından bu programda okundu.

Vali Davut Gül ise “Birçok etkinliğe gün içerisinde gidiyoruz ama bu program farklıydı. Bildiğimiz, baktığımız ama tam olarak göremediğimiz şeyleri görme imkânı bulduk. Bu şiirlerin kitap olması daha güzel olmuş, bunda da emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hepimiz engelli adayıyız, hiçbirimiz başımıza ne geleceğini bilmeyiz. Bizim engelli vatandaşlarımıza engel çıkarmamız lazım. Eğer engelli vatandaşlarımız engellerle karşılaşıyorsa bu bizim eksikliğimizdir.” ifadesini kullandı.

Dünyanın gelip geçici olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, “İster engelli olun, ister engelsiz olun, önemli olan insan olabilmek. Bu noktada engelli kardeşlerimizin hayata pozitif bakması son derece önemli. Son yıllarda engelli kardeşlerimizin en azından ekonomik anlamda yük olmamaları konusunda hükûmetimiz tarafından önemli kararlar alındı. Ülke olarak bir eksikliği giderdik, ülke olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.  Belediye olarak da engellilerimiz için camii ile park yapmak için çalışmalara başlayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 51
  • Hayır Aday Olmamalı --> 186
Gönder
Sonuçlar