Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Yiğido’daki Görünüm Üzmeye Devam Ediyor”

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Yiğido’daki Görünüm Üzmeye Devam Ediyor”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( ismaildursun@buyuksivas.com )
494
30 Eylül 2018 - 15:18

İsmail Dursun’un “Yiğido’daki Görünüm Üzmeye Devam Ediyor” isimli köşe yazısı;

“Yiğido’daki Görünüm Üzmeye Devam Ediyor”

Merhaba Sevgili Dostlar Bölgemizdeki sporun tüm kategorik özelliklerine ve görünümüne tesisler açsından görünüm genel olarak baktığımızda  (bir çok branşlarda) başarılı sonuçlar alınan bir potansiyele sahip zengin bir ildeyiz diyebiliyoruz.

Fakat Demir Grup Sivasspor´un  alt yapısındaki görünüm. Tribündeki görünüm güzel sahadaki görünüm, yönetimdeki görünüm gayet güzel gece gündüz emeklerini esirgemeyen bir ekip görünüm, Takımdaki görünümle puan sıralamasındaki görünüme bakarsanız üzücü bir durum.

Altı hafta sonra oynanan karşılaşmaların neticesindeki tablo hiç de iyi bir görünüm arz etmemektedir.

Şehirdeki spor adamları, taraftarlar, taban birliklerinin düşünceleri üzüntüleri hiç de iyi bir görüntü vermiyor herkes dertli herkes´´ nasıl olacak peki´´  ‘´ niye böyle peki ‘sekinde serzenişte bulunuyorlar.

Haklı değiller mi peki?  Elbette; Sivasspor sevenler bunlar bölgesini Ülkesini seven insanlar bunlar.

Sevgili İsmail Ayhan hocam taraftarların kendisiyle karşılaştıklarında “Ne olacak bu Sivasspor´un hali” şeklinde sorular yönelttiklerini vurgulamış.

Bu kötü gidişatı ve  Sivasspor´un  en kısa zamanda sahadaki performansını, yeteneğini temposunu süratini  yorgun bir takım havası yerine netice alan  sahaya hakim olan tribünlere taraftarlarına hakim olan, coşku ve heyecan yaratarak puan sıralamasındaki o kendisine yakışmayan yerini acilen değiştirecek bir Sivasspor beklemek her spor severin beklemek temel arzusu  en doğal hakkıdır diyorum.

Çünkü ligin başından beri istikrarlı bir futbolla sonuç alamayan iki takımın mücadelesine sahne olan karşılaşmadan galip gelen bir Antalyaspor vardı ilk yarıda kazanılan penaltı golünden sonra Demir Grup Sivasspor  zaman zaman rakibini geride karşılayıp adam eksilterek  hızlı çıkışlardan sonra  takımdaki savunma  güvenliği aksamaya başladı.

Antalyaspor  geriye düşmesine rağmen rakibin üzerine oynayarak Mevlüt ve Doukara ya besleyici ortalar ve  derin  adam düşürücü paslar la skoru eşitleyen golü Mevlüt´un olağan üstü çaba  ve kafasıyla  geliyordu.

Fakat Hakem Serkan Tokat bu golden önceki yapılan faulü es geçti ve golü  verdi itiraz eden olmadı, burada yanlış yaptığına inanıyorum.

Verdiği penaltı kararları tartışılacak boyutta olduğunu görmüyorum. Bazı aklı selim yorumcular metropol şehir takımlarının müsabaka yorumlarını saatlerce yazar çizer yorumlarlar efendim çelme taktı da destek ayağı değil de diğer ayağına vs abuk sabuk konuları paylaşıyorlar.

Be kardeşim, topla giden bir oyuncuya arkadan çelme takıyor topu kaybediyor sakatlanıyor bunun adı ihtar değil kırmızı kart olmalıdır. Adamın niyeti top oynatmamaktadır.

Peki Antalyaspor – Sivaspor karşılaşmasındaki Mevlüt´un  skoru eşitleyen golü öncesindeki faulü neden tartışmıyorsunuz  kamuoyu ile.

Ve Sivasspor   Mevlüt ve Doukarayı durduramayınca  savunmada sürekli hatalar yaparak  soyunma odasına 2-1 mağlup gitmiş oldu.

İkinci yarının  takımda yorulmalar dökülmeler başladı aksine Rakibinin açıklarından , blok arası boşluklarından faydalansa idi skor değişebilirdi .

Değişiklikler de hem zamanlama hem tanımlama, netice ve skor değiştirme adına uygun değildi bana göre İlker tercihi olmamalıydı.

Her takımın, her antrenörün ve her bireyin bir yarışmadan galip gelmesi temel arzularından biridir. Fakat iyi bir futbol oynayan takım neticeyi değiştirir. Antalyaspor´da  neticeyi ve skoru değiştiren bir tek Mevlüt sahada dripling yapmadığı  ayak  basmadığı yer kalmadı.

Buna birde yırtıcı yaratıcı süratli hızlı çıkarak Mevlü´te besleyici orta ve paslar yapan Dokura´yı da ekleyince galibiyete yakın oluyorlar.

Sivasspor´da bu özelliklere sahip oyuncu yok , futbol adama değil topa sert olan bir oyundur  her müsabakada oyuncuyu yorularak  arkadan tehlikeli şarj yaparak itekleyerek  gole zemin hazırlayan oyuncu olmamak lazım her hafta bir akıl almaz beceriksiz bir hatayla  evine mağlup dönüyorsun olmaz bu kadar olmaz  sporcu arkadaşlar artık  netice almanın oyunu düzeltmeniz tempoyu yükseltmeniz zamanı .

Bu hava ve saha şartlarının olağan üstü güzelliklerle  tribünlerde  arkanızda olan coşkulu tezahüratlarıyla  her zaman 4 Eylül Stadyumunda  yanınızda olan emekçileri daha fazla üzmeden puan ve puanları  kar kış olmadan toparlamanız lazım .

Önümüzdeki Bursaspor müsabakasında bunu yapacağınıza inanıyor sizlere başarılar diliyorum.

Sivasspor kulübünün başkan yardımcısı iş adamı esnaf sevgili kardeşim Turan Ünal´ın ani ameliyatını öğrenmiş bulunmaktayım kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletir, Acil şifalar dilerim.

Görüşmek dileğiyle efendim.


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58