SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivaslı Gençler ”Gençler Asla Unutmaz” Projesiyle Ankara’da

Sivaslı Gençler ”Gençler Asla Unutmaz” Projesiyle Ankara’da
Bu haber 14 Temmuz 2017 - 12:52 'de eklendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla 15 Temmuz’da destansı bir kahramanlığa imza atan gençler bir araya geldi.

Sivaslı gençler FETÖ’nün hain darbeci askerlerinin ilk hedeflerinden olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Binasını, Beştepe Millet Camii ve darbe girişiminin izlerini taşıyan birçok yeri ziyaret etti.

Programın ilk günüde, ”Ulucanlar Cezaevi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Kuran-ı Kerim, Sinevizyon Gösterimi, Şiir Dinletisi, Protokol Konuşması, 15 Temmuz Gazisiyle Söyleşi, TBMM Ziyareti, Hacı Bayram-ı Veli Ziyareti ve Taceddin Dergahı ile tamamlandı.

Programın ikinci gününde ise, İl Emniyet Müdürlüğü, Karşıyaka Şehitliği, Gölbaşı Özel Harekat ve Millet Camii ile program sona erdi.

Ziyaretgahlarda Kırşehir, Sivas, Mersin ve Van illerinden katılım gösteren yaklaşık 160 gence 15 Temmuz Gazileri refakat ettiler. Gaziler ihanet gecesini gençlere birincil ağızdan aktardılar. Programa katılan gençler 15 Temmuz Gazilerinin anlattıkları anılardan ve olaylardan dolayı etkilenen gençler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA