hava
DOLAR 18,6315 % % 0.04
EURO 19,3949 % % 0.09
GRAM ALTIN 1.053,02 % % 0,47
ÇEYREK A. 1.721,69 % % 0,48
BITCOIN 315.090 % -0.048
SON DAKİKA
Google News

Sosyal Mesafemiz Var Gönül Mesafemiz Yok

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2020 - 9:31

Sosyal Mesafemiz Var Gönül Mesafemiz Yok

Ağustos ayının 5´inde sosyal medyada her yıl geleneksel olarak kutlanan Dünya Sivaslılar Günü kapsamında gerçekleştirilen Gardaşlık Festivali bu yıl, koronavirüs önlemleri kapsamında kutlanacak.

Gardaşlık Festivali bu yıl önlemler kapsamında kutlanacak

Vali Salih Ayhan, bu özel gün nedeniyle sosyal medya hesabından; “Gardaş Sivas, Sivas, vatan demektir… Sevginin, beraberliğin, muhabbetin ve gardaşlığın Sivas´tan hareketle her yerde anlam bulacağı Dünya Sivaslılar Günü´nde sosyal mesafemiz var ama gönül mesafemiz yok diyoruz” dedi.

Sivas´ın plakası olan 58´i temsilen Ağustos ayının 5´inde sosyal medyada her yıl geleneksel olarak kutlanan Dünya Sivaslılar Günü, 2019 yılında Valilik tarafından Gardaşlık Festivali adı altında kutlanmıştı. 2 gün süren programlar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenirken, kent meydanında bin 58 kişi aynı anda halay çekmişti.

Gardaşlık Festivali´nin geleneksel hale getirilmesi için bu yıl çeşitli programlar düzenlenecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl programlar azaltılırken, gerçekleştirecek olan programlarda salgın kapsamında çeşitli önlemler alındı.

PROTOKOL KAN BAĞIŞINDA BULUNACAK

Gardaşlık Festivali kapsamında ilk olarak Eğribucak kayalıklarında Sağlıklı Yaşa Gardaşım Yürüyüşü ve Gardaşlık Günü açılış programı yapılacak. Burada katılımcılara kumanya ikramının ardından Gardaşlık bildirgesi okunacak. Protokol konuşmaların ardından atlı cirit ve okçuluk gösterileri yapılacak. Daha sonra il protokolü Yeşilay Şube Başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan Kötü Alışkanlıklardan Kurtul Gardaşım standını ziyaret edecek. Programlar kapsamında il protokolü kent meydanında bulunan Kızılay kan bağışı tırında kan bağışında bulunacak.

GARDAŞLIK TÜRKÜLERİ SESLENDİRİLECEK

Festival kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi yanında bulunan açık alanda Sazın Ustalarından Gardaşlık Türküleri etkinliği de düzenlenecek. Sivas´a değer katanlar için düzenlenecek olan ödül töreni ile festival sona erecek.

Dünya Sivaslılar Günü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vali Salih Ayhan, “Gardaş Sivas, Sivas, vatan demektir… Sevginin, beraberliğin, muhabbetin ve gardaşlığın Sivas´tan hareketle her yerde anlam bulacağı Dünya Sivaslılar Günü´nde sosyal mesafemiz var ama gönül mesafemiz yok diyoruz..!” dedi. (İrade)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol