DOLAR 32,2834 % -0.1
EURO 35,1239 % 0.29
STERLIN 41,8233 % 0.54
FRANG 36,1233 % -0.05
ALTIN 2.409,59 % -0,23
BITCOIN 68.461,69 1.455

İşkenceye uğrayan Filistinlilere TBMM’den destek verdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İşkenceye uğrayan Filistinlilere TBMM’den destek verdi

İsrail’in Gazze’de gözaltına aldığı yüzlerce sivili Sde Teman kampında ABD’nin Guantanamo’sundaki gibi kafese koyup işkenceden geçiriyor… Konuyla ilgili AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy yaşananlara tepki gösterdi…

İşkenceye uğrayan Filistinlilere TBMM’den destek verdi

Gündem dışı TBMM’de söz alan Toy şu ifadeleri kullandı;

“İsrail’in Guantanamo’su SDE Teiman Cezaevi’nde tutulan Filistinlilere yapılanlar kanımızı dondurdu. Dayak, taciz ve her türlü insanlık dışı muameleye maruz kalan kardeşlerimiz dünyanın gözü önünde acımasızca katlediliyor. İnsanlık, tarihinin en zor imtihanını veriyor.

7 ekimden bu yana yapılan zulüm ve katliamlar, bu vahşet; İsrail hükümetinin gözünü ne kadar kan bürüdüğünü ne kadar katliam heveslisi olduğunu, nasıl Filistin nefretiyle dolu olduğunu ortaya koymaktadır.

Fakat Filistin meselesinin ne olduğunu bütün dünya özellikle de genç nesil artık çok net gördü. İsrail’de, ABD ve Batı ülkelerinde hükümetler zulme karşı sokaklara taşan öfkeyi durduramıyorlar.

Barışçıl gösteri yapan gençlere karşı orantısız güç kullansalar da gençler her türlü baskı ve zorlamaya rağmen vazgeçmiyor. Genç nesillerindeki vicdan, bu bilinç ve irade sonları olacak.

Ve artık şunu biliyorlar. Bir avuç Filistinli’den kurtulayım derken dünyadaki bütün vicdan sahiplerini Filistinli yaptılar!”

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP