DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.958.357 -0.685

Fatma Nine 34 Yıldır Oğlunun Döneceği Günü Bekliyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fatma Nine 34 Yıldır Oğlunun Döneceği Günü Bekliyor

Sivas’ın Suşehri ilçesinde ikamet eden 79 yaşındaki Fatma Nine, 34 yıl önce evinden ayrıldıktan sonra bir daha hiç bir haber alamadığı oğlundan umudunu kesmeden döneceği günü bekliyor.

Fatma Nine 34 Yıldır Oğlunun Döneceği Günü Bekliyor

Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Saraycık köyünde hayatını devam ettiren Fatma ve Mürsel Kurtarıcı’nın 8 çocuğundan Nami, henüz 20 yaşındayken “Bahçeye gidiyorum.” diyerek evden ayrıldı. Bahçelerindeki patates ektikleri alana hayvanlar zarar vermesin diye tuzak kuran Nami bir daha eve dönmedi. Nami Kurtarıcı için başlatılan arama çalışmaları da sonuç vermedi. Gözü yaşlı anne aradan 34 yıl geçmesine rağmen umudunu kaybetmeden oğlunun eve dönmesini bekliyor.

Ramazan ayında oğlunun kaybolduğunu akşam olunca eve dönmeyince arama çalışmalarına başladıklarını ancak oğlunu bir türlü bulamadıklarını söyleyen Fatma Kurtarıcı oğlunu en son bir akrabalarının gördüğünü ve ona “Irmağın kenarına gidiyorum.” dediğini ifade etti.

Fatma Nine:  “Nüfus cüzdanı hala evde duruyor. Sesimizi duyuyorsa çok özledik, durmasın gelsin. Geleceği günü umutla bekliyoruz. Evlat hasreti çekiyoruz, çok zor. İki kere felç geçirdim. Şimdi de ayaklarımdan yürüyemiyorum.” dedi. Kayıp acısının çok farklı olduğunu dile getiren Kurtarıcı, “Aç mı, derelerde mi, tepelerde mi, çalıştığı adam aç mı koyuyor? Çok zor. Ölmüş olsaydı giderdim mezarının başına iki taş koyar, dua okurdum.” şeklinde konuştu.

Fatma Kurtarıcı, yetkililerden oğlunun bir an önce bulunması için yardım istedi. Nami Kurtarıcı’nın ağabeyi Şevket Kurtarıcı (59) ise kardeşinin bulunmasını beklediklerini belirterek, “Çok yeri aradık fakat 34 yıldır bulamadık. Ne ölüsü, ne de dirisi ortada. Yetkililerin yardımcı olmasını istiyoruz.” dedi.

Öte yandan mahkemeye gaiplik başvurusu yapılmadığı için kayıp Nami Kurtarıcı adına SGK’den 7 bin 418 lira genel sağlık sigortası prim borcu yazısı gelirken eğer mahkemeye gaiplik başvurusu yapılırsa bu borç silinecek.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP