DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 26.675,10 -0.312

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü!
blank
blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanması halinde ekonominin başına geçirmek istediği iddia edilen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. AK Parti’den görüşmeye ilişkin açıklama geldi.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü!

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa süre kala kulisler de hareketlendi. İngiliz haber ajansı Reuters, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçilmesi halinde eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ekonominin başına getirmek istediği iddia etti.

Şimşek, Ak Parti Genel Merkezi’nde
İddialarla ilgili somut açıklama gelmezken, kritik bir gelişme yaşandı. Mehmet Şimşek akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Erdoğan’la görüşme gerçekleştirdi
Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la parti genel merkezinde görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye dair AK Parti’den açıklama geldi.

Ömer Çelik: Siyaseti düşünmüyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, “Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor ama her türlü desteği verecek” dedi. AK Parti Sözcüsü, ittifak görüşmeleri için ise, “Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor” yorumunda bulundu.

Aralık ayında bir araya gelmişlerdi
Reuters haberinde, AK Parti’nin ekonomi politikalarında ilk yıllarındaki ilkelere dönüş planı yapacağını yazmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Aralık ayında Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni’ne katılmış, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de törende hazır bulunmuştu. İki ismin bir arada görüntülenmesi, “Şimşek ekonominin başına mı geçecek?” yorumlarına neden olmuştu. -internethaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP