REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Eşinizle Başınız Hoş MuBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

29 Ekim 2021 - 05:20

Eşinizle Başınız Hoş Mu

Son Güncelleme :

18 Ekim 2021 - 22:08

Eşinizle Başınız Hoş Mu

Eşinizle ilişkinizi keyifle, coşkuyla, mutlulukla ve uzuuuunnnn yıllar sürdürmeyi istiyorsanız önerilerim var; Sevgili kadınlar ve erkekler (sevgili insanlar); Eş ilişkilerindeki en önemli sorunların en başında “konuşamıyoruz – iletişim kuramıyoruz – anlaşamıyoruz” yakınmaları yer almaktadır. Eşi ile anlaşabildiğini hisseden kişiler o ilişkideki sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilmektedirler. Benim bugün konuşabilmek, iletişim kurabilmek ve anlaşabilmek için çiftlere bazı önerilerim olacak.

Eşinizle Başınız Hoş Mu

Evlendiğinizden itibaren aileniz, eşinizle kurduğunuzdur. Kök aile bireyleriniz en yakın akrabalarınız olmuşlardır. Bunu fark etmek, kabul etmek ve yeni bir düzenleme yapmak başlangıçta zor olabilir ama net bir gerçek var ki sağlıklı bir yapılanma için sağlıklı bir yeniden düzenlemeye gereksinim vardır. Demem o ki bağınızı yeniden bağlamanız gerekmektedir.

O bağ yeniden bağlandığında yaşamınızda yeni bir denge oluşacaktır. Bu dengeyi sağlıklı – sağlam kurmalı ve yürütmelisiniz. Kök aile ve akrabalarla olan ilişkilerin derinliği bambaşkadır. O bağ çocukluğunuzdur, geçmişinizdir ve sizi siz yapandır. Asla arkanızı dönün demiyorum. Yeniden bir denge oluşturun diyorum. Kişi evliliğe kökleri ile ve köklerindeki alışkanlıkları ile gelir. Alışkanlıklar çoğu kere birbirine benzemez. Eşinizin alışkanlıkları sizinki ile benzer değil diye yanlış ya da kötü olmayabilir.

O farklarla birlikte kendinizi ve birbirinizi kabul ettiğinizde zenginleşirsiniz. Artık birbirinizin yâri ve yoldaşı oldunuz. Bu durumun sorumluluklarını sonsuza kadar yerine getirmeli ve birbirinize sahip çıkmalısınız. Birbirine sahip çıkmak birbirinin sahibi olmak anlamında değildir. Birbirine sahip çıkmayı başarabilen eşler, birbirinde güzeli ve iyiyi görür, güvenir, kendini eşine gönül rahatlığı ile bırakıp teslim eder, birbirine kol kanat gerer. Kendini güvende ve güçlü hisseder. Evlilik iki yetişkinin birlikteliğidir. Farklı fikirlere, görüş ve düşüncelere sahip olmak çok doğaldır.

Birbirinden fikir alışverişi yapmak, evle evlilikle ilgili konularda ortak kararlar almak süperdir ama kendi düşüncesini ve fikrini dayatmak, eşi yapmadığında küsmek, kızmak, ortalığı ve ilişkiyi dağıtmak yetişkin işi değildir. Her konuda kendi bildiğini okumak, eşini hiçe saymak ve adam yerine koymamak ve sadece benim dediğim benim istediğim şekilde olacak diye tutturmak da ilişkiyi sarsan durumlardır. Yapmamak gerekir. Birbirinize sahip çıkın, birbirinizin güvenini sürdürecek şekilde davranın, Birbirinizin farklı özelliklerine saygı duyun. Yanlışlar varsa eşinizin kendisinin fark etmesi için girişimde bulunabilirsiniz ama düzelt diye dayatamazsınız. Dayatırsınız da işe yaramaz, Birbirinize can yoldaşı, birbirinizin sırdaşı olun, Ne istiyorsanız söylemeden anlamasını beklemek yerine söyleyin ve uygun bir şekilde istemeye devam edin, Kendinize ve birbirinize özgürlük alanları bırakın.

Bu alanlarınızı istediğiniz gibi ama sorumluca kullanın. Bu konuda birbirinizi destekleyin, Birlikte görüştüğünüz aile dostlarınız olsun, evlisiniz sağlıklı evliliği olan dostlarınızla takılın, Birbirinize hesap sormayın, birbirinizi merak ettiğiniz için sorun, Birlikte eğlenceli vakit geçirin bol bol gülün gülümseyin, Her zaman gerçeği ve sonsuza kadar gerçeği söyleyin. Yalanların bir gün ortaya çıkmak gibi bir özellikleri vardır, Birbirinizin sevgi dilini öğrenin ve sevgi depolarınızı dolu tutun.

Kendinizin sevgiyi hissetme yolunuzu öğrenin ve eşinizin o yolu kullanmasını isteyin. Eşinizin sevginizi hissetme yolunu öğrenin ve o yolu kullanın, Kendinizi mutlu etme yollarını kullanın ve mutlu görünün, Gerçekten istemediğiniz sürece birbirinize akıl vermeyin, daha çok “sana güveniyorum sen bu işin üstesinden gelirsin” deyin, Birbirinizle ilgili olumlu yönlerinize odaklanın. Neyi görür, neyi beslerseniz onu büyütür, çoğaltırsınız, Birbirinizi hiç kimse ile ve ilişkinizi hiç kimsenin ilişkisi ile kıyaslamayın. Siz kendinize özgüsünüz, ilişkiniz de öyle, Birbirinizi bol bol takdir edin ve olumlu geribildirimlerde bulunun.

Birbirinizden memnun olmanın yollarını bulun ve memnuniyetinizi hem sözlerinizle hem de beden dilinizle gösterin, Başkalarının yanında birbirinize saygınızı devam ettirin. Sorunlarınız baş başa iken konuşursunuz, Birbirinizin söylediklerini büyük bir merakla ve her şeyi yeniden keşfetmek istercesine dinleyin. Dinlemeleriniz sadece işitmeyi değil anlamayı içersin. Çünkü ancak anladığınızla anlaşabilirsiniz, Kendinize, eşinize ve ilişkinize değer verin. Herkes değer vermeyi ve değer görmeyi hak eder.

Hakkınızı alın ve hakkını verin, Bazen haklı olunan durumlar mutluluk içermeyebilir. Haklılığı sürdürmeyi mi yoksa mutlu olmayı mı istersiniz. Tercihinizi yapın, Birbirinize ve birbirinizin ruhuna dokunmalarınız yatak odası ile sınırlı kalmasın, Yaşamınızda sizin için önemli olan herkese karşı sevgi, saygı, nezaket içinde olun elbette ama en çok eşinize… Aklınızda bulunsun “Eşi ile başı hoş olanın her şeyi hoş olur”

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.