Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Ülke Batsın Erdoğan Gitsin Kafası”

“Ülke Batsın Erdoğan Gitsin Kafası”
Cemil Duymaz
Cemil Duymaz( cemilduymaz@buyuksivas.com )
1.654
14 Ağustos 2018 - 16:37

Cemil Duymaz’ın 14 Ağustos 2018 tarihli “Ülke Batsın Erdoğan Gitsin Kafası” başlıklı köşe yazısı…

“Ülke Batsın Erdoğan Gitsin Kafası”

Tamam belki ekonomik olarak sıkıntılarımız var. İstenilen seviyede üretime dönük yatırımlar, çalışmalar yapamadık. Ama hiç araştırmadınız dimi bunun nedenlerini. Abilerim üretim için gerekli olan teknik ekipmanlarda dahi göbeğimiz dışarıya bağlı. Bu bağlılıktan kurtulmaya dair her atağımızda bir başka badire kapımızı çalmadı mı? Ne zaman yerli üretim atağı yapsak bir el bunu durdurmadı mı? Ve bu el maalesef bizim kahramanlık türküleriyle göklere çıkarttıklarımız değil mi ? Hatta bu isimlerin bazılarına sıfatlar bulmadık mı? Hadi birkaç örnek verelim … Vecihi Hürkuş 1925’lerde ilk yerli uçağımızı yaptı ama başına gelmeyen kalmadı. Yine yerli uçak üretimi yapan Nuri Demirağ; Dönemimin en iyi uçaklarını yapıp seri üretime geçen bu ismi durduran kimdi hiç dönüp baktınız mı? Hele tamamen yerli imkanlarla yapılan devrim otomobili hikayesi var ki evlere şenlik. Daha birçok örnek verebilirim ama bu en bilinen olaylar olduğu için yeniden anımsatmak istedim. Yani iki gözüm siz bugünki iktidarı yerli üretimde istenilen seviye de olmadığı için suçlamak yerine geriye doğru gidin de asıl suçlanması gereken isimleri es geçmeyin. Gerçi onlara sesiniz çıkmaz dimi çünkü onlar sizler için insan üstü varlıklardır.

Özgüvenini kaybeden nesillerle geldik bugüne kadar. İdarecilerimizin birçoğu güçlü ülkelerin iki dudağının arasına baktı durdu ve bütün politikasını onların istediği şekilde uyguladı. Hadi bir örnek daha vereyim. Yıl 1974 Rum Kesimi soydaşlarımıza zulmediyor uzun zamandır. Ve İktidar ortağı olan Erbakan düğmeye basıyor ve harekat kararı alınıyor. İktidarın diğer ortağı olan Ecevit hemen İlgiltere’ye hareket ediyor Başbakan sıfatıyla. Neyse efendim Erbakan operasyon başlamadan hemen evvel siyasi parti liderlerine telefonda bilgi veriyor. Demirel’i arıyor ve Kıbrıs’a çıkartma yapacağımızı söylüyor. Demirel diyor ki “ Kıbrıs çıkartmasına Amerika ne der, kızdırmayalım Amerikalı’ları.”… Kıbrıslı Türkler linç edilsin ama Amerikalılar kızmasın bakış açısında olan Demirel maalesef Türk Siyasi tarihinin devlerinden biri olarak anılıyor. Sizi yöneten insanlar böyle düşünürken hangi işadamı üretebilir, üretse bile başına neler gelir azıcık düşünün rica ederim.

Hükümeti, Erdoğan’ı eleştirelim eyvallah ama önce insanımızın özgüveni artmalıydı, o özgüven arttıkça yerli savunma sanayimiz gelişmeye başladı,yerli üretim heveslileri ortaya çıkmaya başladı. Kötü komşu mal sahibi yaptırmaya başladı bizi, hem ülkesine hem insanına sahip çıkan bireyler haline gelmeye başladık. 15 Temmuz ve türevlerini o özgüven sayesinde atlattık. Ve şimdi o özgüvenle ekonomik saldırıları savuşturacak ve sakinliğimizi koruyacağız. Hesap soran insanlar olmaya başladığımız için lider filan dinlemiyor, taleplerimizi sıralıyor ve kendi bireysel gücümüzü farkediyoruz.

Tabi ki düşman ve içimizde ki hainler boş durmayacak keza durmuyorda. Özellikle fetöcülerin sosyal medya hesaplarındaki yazılarından dolayı zokaya gelen yarım akıllılar “ülke sevdası” kisvesi altında hainlerin yanında yer alıyorlar. Erdoğan alerjisi benliklerini öyle sarmış ki sadece beyinlerini değil, vicdanlarını da yitirmişler. Ah bir uyanabilseler!. Kripto fetöcülerin gazına gelen bu insanlar umalım ki herşeyi farkeder ve kimin yanında olduklarını anlarlar. Yönlerini birlikte yaşadıkları insanlara, komşularına, akrabalarına çevirirler. Yanlış anlaşılmasın bu isimlere fetöcü demiyorum. Onları hainlikle de suçlamıyorum. Sadece hükümete olan kızgınlıkları bazı gerçekleri görmelerine engel oluyor, ben de uyandırmaya çalışıyorum.

Hem dışarıda ki hem de içeride ki hainlere iki çift laf etmeden yazıya devam etmek olmaz dimi?

Nasıl bir zihniyet var arkadaşım sizde? Gözünüz bu kadar mı karardı? Tamam anladık Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmiyorsunuz. Anladık meclisin açılışında Kuran okunmasına kuduruyorsunuz. Dilinde kelam olmasından, Besmeleyle konuşmaya başlamasından, bol bol ALLAH’ı zikretmesinden haz etmiyorsunuz ama “ Ülke batsın ama yeter ki Erdoğan” gitsin düşüncesini nasıl kabullenebiliyorsunuz?  Amerikan’ın dengesiz başkanı Trump efendi ülkemize dair sosyal medyadan mesaj attıkça neden zevkten dört köşe oluyorsunuz? Aklınızı mı yitirdiniz? Tamam hadi akıllı insanlarsınız ama vicdanınız olmadıktan sonra o beyninizin ne hükmü var? Hep beraber ülkenin kalkınması için çalışıp didinmek varken siz neden ülkeyi çevrelemiş ve işgal etmek isteyen çevrelere elinizde kurşun taşıyorsunuz? Ulan hani siz emperyalizm karşıtıydınız, “yanke go home” diyordunuz? Yoksa sizler 6. Filo ülkemize geldiği zaman, sırf amerikan askerleri rahat etsin diye ardına kadar kapıları açılan karaköy genelevlerinde çalışan kadınların çocukları mısınız? Çünkü bu kadar karaktersizliğe normal bir cevap bulamıyorum!

Size rağmen kazanan biz olacağız. Oynadığınız tüm oyunlarda tuzağa düşen siz olacaksınız. Zalimin abad olduğu nerede görülmüş ki siz kazanacağınızı zannediyorsunuz? Kazanacağız. Hem de öyle bir kazanacağız ki dünyadaki tüm dengeler değişecek. Bu mücadelenin lideri evet Erdoğan ama uygulayıcısı milletimiz olacak vesselam.

Cemil Duymaz / Büyük Sivas


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 23
  • Hayır --> 84
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 8
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58