DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.120.663 2.286

Sivas’ta İYİ Parti AK Parti’nin Tüm Alışkanlıklarını Eline Aldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta İYİ Parti AK Parti’nin Tüm Alışkanlıklarını Eline Aldı

2001 yılında kurulan AK Parti son bir kaç yıldır Sivas’ta en zayıf dönemini yaşıyor. Daha öncesinde herhangi bir siyasi tecrübesi olmayan M.Burak Kuruçay, dönemin İl Başkanı Ziya Şahin ve Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman‘ın arasındaki anlaşmazlık sonrası Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı.

Sivas’ta İYİ Parti AK Parti’nin Tüm Alışkanlıklarını Eline Aldı

Dönemin Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman’ın ardından Gençlik Kollarında oldukça vasat bir grafik çizen Burak Kuruçay daha sonra AK Parti’den Belediye Meclisi üyesi olarak değerlendirildi.

O dönemde de inşaat sektöründe ticari faaliyet göstermesi nedeniyle Belediye Meclis üyesi olması eleştirilere konu olan Kuruçay, Merkez İlçe Başkanlığı değişim sürecinde yine dönemin İl Başkanı Hakan Aksu ile Belediye Başkanı Hilmi Bilgin arasındaki anlaşmazlık sonrası Merkez İlçe Başkanlığı’na atandı.

Neredeyse ortaya döneminde hiç bir varlık koyamamış olan kendisinden önceki Başkan olan Tarık Eminoğlu‘nu bile görev yaptığı bu süre zarfında aratan Kuruçay İlçe Başkanlığı’nda da geçen zamanda çok vasat bir grafik ortaya koyuyor.

Üye sıralamasında çok gerilere düşen AK Parti’den Sivas’ta her ay onlarca üye partiden Kuruçay döneminde istifa ederken bu üyelerin yerine yenilerinin konulması içinde Kuruçay adeta hiç bir çaba sarf etmiyor.

“At sahibine göre kişner” atasözünü adeta iliklerine kadar yaşayan Sivas teşkilatlarında mevcut İl Başkanı Hakan Aksu’nun kendi menfaatleri için arayıp da bulamayacağı Merkez İlçe Başkanı görüntüsünde olan Kuruçay’ın, kürsü konuşmalarında ise “REİS”, “ERDOĞAN”, “DAVA” vurgusunu eksik etmediği fakat icraatta ise sınıfta kaldığı ifade ediliyor.

İYİ Parti AK Parti’yi az daha böyle devam ederse geçecek

İl Başkanı değişimi öncesinde de oldukça aktif olan fakat İl Başkanı değiştikten sonra vites artıran İYİ Parti Merkez İlçe’de ise AK Parti’nin geçmişindeki çalışmalar bir bir yapılıyor.

İYİ Parti üye yapıyor…

İYİ Parti esnaf ziyaret ediyor…

İYİ Parti kapı kapı geziyor…

İYİ Parti köylere gidiyor…

KURUÇAY’I SEVENLER, BİZİM GİBİ UYARSIN!

İYİ Parti AK Parti’nin geçmişte yaptığı ama bugün hiç oralı olmadığı çalışmaları bir bir yapmaya devam ediyor..

AK Parti’yi seven bir editör olarak AK Parti Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ı konuştuğunda sık sık vurguladığı Reisi ve davası için işini ya hakkıyla yapmaya, ya da bu koltuğu daha iyi yapacak birilerine devretmeye davet ediyoruz.

Eğer Kuruçay daha önce yukarıda hatırlatılan ve yaşanan kaoslar sonrasında “Gençlik Kolları Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı oldum, 6 ay 1 sene sonra da yeni kaoslar yaşanacak bu sayede de Milletvekili olurum” diyorsa, ne diyelim Allah çarşısını pazar eylesin…

Ne de olsa her şey AK Parti teşkilatlarında güllük gülistanlık…

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP