REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eksik Kalan Koltuklar Tamamlanmak Üzere

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eksik Kalan Koltuklar Tamamlanmak Üzere
04 Ekim 2020 - 17:37

Geçtiğimiz ay her türlü eleştiri ve kamuoyunda yüksek oranda istenmemeye rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar atanarak Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Alim Yıldız şuana kadar yaptığı görevlendirme ve atamalarla eski dönemi aratmayacağının sinyallerini vermişti.

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eksik Kalan Koltuklar Tamamlanmak Üzere

Şuana kadar Üniversite de yoğun bir şekilde eleştirilen Hakan Yekbaş‘ı Rektör yardımcısı olarak atamanın dışında da bir yeniliğe imza atmamıştı.

Yaptığı bu atama ile de “biz görev verilmez derken kişiyi terfi ettirdi” eleştirileri ile de, yeni eleştirileri Alim Yıldız göğüslemişti.

Yapılanmayı iyi bilenler aslında terfi gibi görünen bu durumun ise tenzil olduğunu ifade ederek, “Genel Sekreterlik aktif bir görev, her şey önünden geçiyor Rektör yardımcısı yapılarak aslında bunun önüne geçildi” şeklinde yorumlamıştı.

Atama öncesi en güçlü Rektör adayları arasında değerlendirilen Kamu Hastaneleri eski Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven o dönemde “Alim Hoca varken bize düşmez” söylemi ile mevcut yapıya bağlılığını ifade etmiş, fakat eski görevinin ise daha üst bir makam olması nedeniyle de bu söylem kafa karışıklığına neden olmuştu.

Geçen hafta içerisinde Genel Müdürlük ani bir şekilde istifa eden / ettirilen Ataseven’in şuan tekrar Cumhuriyet Üniversitesine döneceği ve Rektör Yardımcılığı koltuğunda 4 yıl görev yaparak bir sonraki dönemin Rektörlüğü için çalışmalar yapacağı ise süreçte yorumlanabilen durumlardan… Rektör yardımcısı görevi ise önümüzdeki hafta muhtemeldir ki açıklanacaktır.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin’in “zorla istifa ettirildim” denemesinin ardından vekaleten Alim Yıldız’ın baktığı bu göreve ise, YÖK’ün istifa olayını değerlendirip, Çetin’in mahkeme sürecinin de neticeye ermesiyle birlikte, aslen Tıpçı olmayan ve yeni dönemde mevcut ekibe olan tepkisi ve tavrı nedeniyle Rektör Yardımcılığını kabul etmeyen Ahmet Alim’in getirileceği ise neredeyse kesinleşti.

Sürecin en sürpriz görevlendirmesi ise Genel Sekreter Yardımcılığı’nda gerçekleşeceğe benziyor…

AK Parti’nin ağır toplarından ve siyasi geçmişi başarılarla dolu olan araştırma görevlisi Emrah Davut Irmak, Başkan Hilmi Bilgin’in göreve seçilmesiyle birlikte Üniversite’den Belediyeye transfer edilmişti.

Bu ismin önümüzdeki günlerde eski ekiple anlaşamadığı ve adeta sindirilerek görev verilmeyeceği konuşulan isim Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran’ın yerine getirileceği konuşuluyor.

Bu görevlendirme de gerçekleştiğinde Prof. Dr. Alim Yıldız’ın geçmiş dönemden farklı olarak sadece bu isimle fark yaratmasının ise mucizelere kaldığı yorumları yapılıyor. Çünki diğer isimlerin tamamı eski ekipten… Yani yenileme, dışa açılma, farklılıklarla zenginleşme yine yok…

Ayrıca, şuan Belediyeyi çekip çeviren isim olan Irmak’ın bu göreve getirilmesi durumunda ise Sivas Belediyesi Özel Kalem’de de sıkıntılar yaşanacağına ise kesin gözle bakılıyor.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]