DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 26.675,10 -0.312

Zeki Özdemir’i STSO Başkanlığına Taşıyan Ekipten Kısa Kısa

Yayınlanma Tarihi : Google News
Zeki Özdemir’i STSO Başkanlığına Taşıyan Ekipten Kısa Kısa
blank
blank

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri geride kaldı… Şüphesiz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de görünmeyen kahramanlar vardı.

Zeki Özdemir’i STSO Başkanlığına Taşıyan Ekipten Kısa Kısa

Aday olduğu ilk günlerde “tanınmıyor”, “soğuk”, “Sivaslı değil” gibi aslı olmayan bir çok niteleme ile bugün Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Zeki Özdemir anıldı. Kampanyaya Mustafa Eken’e nazaran çok geride başlayan Zeki Özdemir’e başlarda kimse şans vermiyordu fakat aşağıdaki isimler ve dışardan az sayıda kişi Özdemir bu seçimi kazanacak dedi…

MURAT AYDIN…

Özdemir’in aslında yukarıdaki nitelemelerde bir iş insanı olmadığına en çok inanan isim şüphesiz Murat Aydın’dı…

Zeki Özdemir’in başkan adayı olarak gösterilmesi gerektiğini ve başka bir isimle bu seçimlerinin kazanılmasının çok zor olduğunu en az 1 yıl öncesinden Murat Aydın ifade etti.

Sivas’ın önde gelen iş adamları ile birlikte bir çok iş insanı ile özel görüşmeler gerçekleştirip süreçte bu isimlerin Zeki Özdemir’in adaylığını desteklemesi gerektiği yönünde çalışmalar yaptı ve bunu başardı.

Komitelerde adayların belirlenmesindeki en etkili isimlerin başında da yine Murat Aydın geldi.

EMRE GÜRLEYÜK…

Seçim kampanyasını arka planda yöneten isim Emre Gürleyük’tü… Gürleyük, tıpkı Murat Aydın gibi seçim süreci boyunca adeta tam mesai yaptı. Aday olduğu grup dışında tüm gruplarda ziyaret ve çalışma planını yürüttü.

Süreçte hukuksal alanda sorun oluşturan durumların analizini yaptı ve kritik zamanlarda nasıl hareket edileceğini üst kurul ile birlikte belirleyerek süreci neticeye erdirdi. Yine Gürleyük de Murat Aydın gibi komitelerdeki adayların belirlenmesi sürecinde etkili olan isim olarak göze çarptı.

CENGİZ GÖRGEN…

Zeki Özdemir’in kampanya boyunca şüphesiz birlikte en çok mesai harcadığı isimlerden bir tanesi olarak Cengin Görgen göze çarptı. Görgen, aday olduğu kendi grubunu adeta ikinci plana bırakarak Başkan Zeki Özdemir ile birlikte full mesai harcadı.

Özdemir’in kamuoyu tarafından bilinen ve bilinmeyen bir çok ziyaretinde Görgen, Özdemir’e eşlik etti. Süreçte Zeki Özdemir’in moral bozukluğu yaşadığı dönemlerde Görgen Özdemir’e en çok destek olan isimlerden biriydi.

ZİKRULLAH POLAT…

Sivas’ta ajans faaliyeti gösteren MedyaPort’un sahibi Zikrullah Polat, şüphesiz kampanya başında “tanınmıyor” denilen Zeki Özdemir‘i adeta Sivas’a tanıtan isim olarak göze çarptı.

Polat, kazanılması en zor grup olan 20. komiteden bizzat Mustafa Eken’e rakip olarak listelerde yer aldı. Mustafa Eken’e karşı az sayılmayacak oranda oy aldı ama bundan daha önemlisi Zeki Özdemir’in lansman sürecinde baştan sona Zikrullah Polat ve ekibi vardı.

Seçim süreci boyunca hem işinden hem evinden taviz veren Polat, Özdemir’in açık hava reklamları, sosyal medya hesapları, yazılı ve görsel basında yer alma süreçlerini bizzat organize etti.

Herşeyden öte seçim kampanyası boyunca buyuksivas.com ile sık sık görüştü 🙂

Yani özetle Zikrullah Polat ve ekibi, kampanyanın başında tanınırlık ve bilinirlik noktasında % 20’lerde olan Özdemir’i kampanya tamamlandığında en az % 90’lara kadar çıkaran isim oldu.

KOORDİNASYON GRUBU…

Yukarıda sayılan isimler Murat Aydın, Emre Gürleyük, Cengiz Görgen ve Zikrullah Polat’ın yanı sıra Zeki Özdemir’in başkanlığına uzanan yolda koordinasyon grubu içerisindeki abi pozisyonunda yer alan;

OSMAN YILDIRIM,

NECATİ ŞAHİN,

YUSUF ZİYA KURT’ta

seçimlerin kazanılmasında en etkili olan isimler olarak göze çarptı…

HAYIRLI OLSUN VE TEŞEKKÜR

Büyük Sivas olarak başından sonuna kadar içinde olduğumuz ve yakından takip ettiğimiz STSO seçimlerinin, bu vesile ile tekrar Başkan seçilen Zeki Özdemir’e, kazanan meclis üyelerine ve yukarıda ismi sayılan seçim sonuçlarına göre komitelerinde kaybetti görülürken ama aslında “KAZANAN” isimlere hayırlı uğurlu olmasını dileriz…

Bu vesile ile bu güne kadar STSO’yu temsil eden önceki dönemin başkanı olan Mustafa Eken ve arkadaşlarına da emekleri için teşekkür ediyoruz…

Büyük Sivas Haber

 

blank

YORUM YAP