Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eğitimler Yüz Yüze Olmayacak! Eğitim Yine Uzaktan!

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eğitimler Yüz Yüze Olmayacak! Eğitim Yine Uzaktan!
01 Eylül 2020 - 17:51

Üniversitelerin açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin olup olmayacağı konusu milyonlarca öğrenci tarafından merakla araştırılıyor. YÖK tarafından üniversitelerin açılacağı tarih ile ilgili son dakika haberi geldi.

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Eğitimler Yüz Yüze Olmayacak! Eğitim Yine Uzaktan!

Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversitelerde uzaktan mı yüz yüze mi eğitim olacak?

İşte detaylar

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu milyonlarca öğrenci tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç açıklama yaptı. Saraç açıklamasında, ‘Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek.’ dedi ve üniversitelerin hangi tarihten itibaren açılabileceğini duyurdu.

2020-2021 ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Yüksek Öğretim dergisinin 17’nci sayısının sunuş yazısını yazan YÖK Başkanı Saraç, Covid-19 pandemisinin yükseköğretim sistemine ve üniversitelerde yeni başlayacak eğitim yılına etkileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Peki, bu yıl üniversiteler Eylül ayında açılacak mı, eğitim nasıl olacak?

BU SORUNUN CEVABI REKTÖR YILDIZ’DAN GELDİ

Sosyal medya hesabından Rektör Alim Yıldız;

“Sevgili Öğrencilerim, güz döneminde uzaktan yapılması mümkün olmayan uygulamalı dersler dışındaki tüm derslerimiz uzaktan eğitimle yapılacaktır. Detayları hafta sonuna kadar duyuracağız. Sizleri çok özledik ama sağlığınız daha önemli, sağlıcakla kalın.” ifadelerine yer verdi…

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]