DOLAR 31,0917 % 0.33
EURO 33,6839 % 0.12
STERLIN 39,4117 % 0.13
FRANG 35,2870 % 0.21
ALTIN 2.020,27 % 0,16
BITCOIN 1.603.477 -0.978

SESOB’da Eğitim Semineri

Yayınlanma Tarihi : Google News
SESOB’da Eğitim Semineri

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (SESOB) Eğitim Semineri düzenlendi.

Eğitim Semineri

SESOB’dan yapılan açıklamaya göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından esnaf ve sanatkarlar odalarının genel kurullarında görev yapacak hükümet komiserleri ve bakanlık temsilcilerine yönelik olarak eğitim semineri gerçekleştirildi.

SESOB’da yapılan eğitim seminerine SESOB Başkanı Beşir Köksal, Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nden şube müdürleri Gülden Tatar, Dürdane Tanır ve teknisyen Mehmet Arslan ile Sivas, Tokat, Çorum ve Yozgat illerinden gelen bakanlık temsilcileri ve hükümet komiserleri katıldı.

Toplantıda konuşan Ticaret İl Müdürü Selim Baş, 2018 yılında yapılacak olan esnaf ve sanatkarlar odalarının genel kurullarında görev yapacak hükümet komiserleri ve bakanlık temsilcilerinin bu eğitime katıldığını belirtti. Müdürlük olarak Tüketici Hakem Heyeti’nde görev alacaklara verilen eğitimlere ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Baş, ikinci bir eğitime de ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, salon tahsisi ve her konuda kendilerine yardımcı olan Köksal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nde görev yapan şube müdürleri Gülden Tatar ve Dürdane Tanır tarafından, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunun 47 nici maddesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşlarının Genel Kurul Toplantıları ve bu toplantılarda görev yapacak bakanlık temsilcileri ve hükümet komiserlerinin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verildi.

Seminer sonunda 4 ilden eğitime katılan bakanlık temsilcileri ve hükümet komiserlerine eğitim belgesi verilecek. (AA)


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.