hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6354 % % 0
EURO 19,5053 % % -0.6
GRAM ALTIN 1.069,37 % % -1,03
ÇEYREK A. 1.748,41 % % -1,03
BITCOIN 320.856 % -0.451
SON DAKİKA

Google News

Ebubekir Savaşçı Soyadının Hakkını Veriyor! Güzel Adımlar için Adeta Savaşıyor!

Son Güncelleme :

19 Eylül 2018 - 22:18

Ebubekir Savaşçı Soyadının Hakkını Veriyor! Güzel Adımlar için Adeta Savaşıyor!

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Savaşçı, eğitim öğretim için güzel adımlar atmaya başladı. Eğitimin felsefesini ortaya koymak için yoğun mesai vermesi ise eğitimcilerce çok olumlu bulunuyor.

Ebubekir Savaşçı Soyadının Hakkını Veriyor! Güzel Adımlar için Adeta Savaşıyor!

Sene başı “okul idarecileri toplantısında” İSTİKLAL MARŞI ve BAYRAK TÖRENLERİNE hassasiyet vurgusu yapan SAVAŞÇI, ”İstiklal Marşı’na katılmayanların görevlendirmesini iptal ederim” dedi.

Göreve başlayalı birkaç ay olan Milli Eğitim Müdürü SAVAŞÇI, birkaç yıldır devam eden “Sivas eğitimindeki fetret dönemini” kapatmaya çalışıyor.

Eğitim içerikli hızlı hareket eden MEM MÜDÜRÜ, kentin her yerinde varlık gösteriyor.

Sene başı okul müdürleri toplantısında keskin ifadeler kullanması ise eğitimcilerce dilden dile dolaşıyor. MEM Müdürü SAVAŞÇI, sene başı toplantısında pek çok konuya vurgu yaptı. Herkesin canla başla çalışması gerektiğini dile getiren SAVAŞÇI, “işini yapmayanla yollarımızı ayırırız”mealinde direktifler verdi.

İSTİKLAL MARŞI ve BAYRAK törenlerine özel önem vermesi ise çok beğeni aldı. MEM MÜDÜRÜ’nün “PAZARTESİ ve CUMA günleri BAYRAK TÖRENLERİNE herkesten önce okul idarecileri katılmak zorunda” demesi ise devlet adabının hatırlatma babından beğeni ile karşılandı.

SAVAŞÇI’nın “milli hassasiyet” göstermeyen, Bayrak töreni ve İstiklal Marşı törenlerine geçmişte katılmayan idareciler hakkında ise inceleme başlatacağı bilgisine ulaşıldı.

Bayrak Töreni ve İstiklal Marşı duyarlılığı olmayanlara kimsenin müsaade etme hakkı olmadığı da dile getirilirken, kent kamuoyu Ebubekir SAVAŞÇI’nın Milli konularda alacağı inisiyatifin arkasında durulacağını ortak kanaat olarak dile getiriyor.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol