hava
DOLAR 18,6383 % % 0.05
EURO 19,2469 % % -0.09
GRAM ALTIN 1.048,40 % % 0,59
ÇEYREK A. 1.714,14 % % 0,59
BITCOIN 312.934 % 1.201
SON DAKİKA

Google News

Sivas’ta Yapılan Doktor Eylemi Hakkında Tüm Ayrıntılar

Son Güncelleme :

08 Ocak 2020 - 15:28

Sivas’ta Yapılan Doktor Eylemi Hakkında Tüm Ayrıntılar

Sivas’ı ilgilendiren diğer bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da sadece buyuksivas.com sessiz kalmayarak konuyu kamuoyu ile paylaştı ve yetkilileri acilen Sivaslılar için göreve davet etti.

Sivas’ta Yapılan Doktor Eylemi Hakkında Tüm Ayrıntılar

Bir kaç saat önce “Sivas Numune Hastanesi’nde Doktorlar Eylem Yapıyor! Hasta Kabul Edilmiyor” başlığı ile yayınladığımız haber büyük ses getirdi. Yayınladığımız haber sosyal medya takipçilerimizi ikiye böldü.

Yayınladığımız bazı haberlere dedikleri gibi bu habere de “yalan haber” “aslı yok” vb ifadeler kullanan bazı trol sosyal medya takipçilerimiz için konunun tüm ayrıntıları resmi makamlardan teyit edildi.

Öncelikle Sivas’ta numune hastanesinde doktorlar arasındaki maaş farkına tepki gösteren bir grup doktor, kontenjan dışı hastaları kabul etmedi. Ve eylem gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, Sivas Numune Hastanesinde bir grup doktor, 4924 sayılı yasa kapsamında gözlemeli görev yapan doktorlar ile 657 sayılı yasa kapsamında görev yapar doktorlar arasındaki maaş farkını protesto etmek için kontenjan dışı hasta kabul etmedi.

Randevulu hastalar muayene olurken gün içerisinde muayene için başvuran bir çok hasta muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı.

Aksamalardan dolayı bir süre, acil sağlık hizmeti verilmek üzere ambulanslarla alınan hastalar Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.

Konuyla ilgili Sivas Valisi Salih Ayhan’ın hastaneye giderek doktorlar ve idarecilerle görüştüğü öğrenildi.

Ayrıca önümüzdeki dakikalarda Sivas Valiliği’nin de konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol