DOLAR 32,6033 % 0.39
EURO 34,8190 % 0.23
STERLIN 40,6496 % 0.12
FRANG 35,8988 % 0.82
ALTIN 2.499,38 % 0,60
BITCOIN 2.117.603 5.381

Dışişleri Bakanlığı açıkladı! PKK operasyonunda ABD bir SİHA’mızı vurdu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dışişleri Bakanlığı açıkladı! PKK operasyonunda ABD bir SİHA’mızı vurdu!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada dün Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi verildi. Açıklamada, ABD savaş uçaklarının Türkiye’ye ait bir SİHA’yı vurarak düşürdüğü belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı açıkladı! PKK operasyonunda ABD bir SİHA’mızı vurdu!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada dün Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi verildi. ABD’ye ait bir F-16 savaş uçağı, Suriye’de görev yapan Türk insansız hava aracını dün düşürdü. Konuyla ilgili olarak Türk Dışişleri’nden açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“1 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen terör saldırısı sonrasında, meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda Irak ve Suriye’de PKK/YPG terör hedeflerine yönelik olarak Silahlı Kuvvetlerimiz ve İstihbarat Teşkilatımız tarafından kapsamlı operasyonlar başlatılmıştır.”

Bu çerçevede, dün (5 Ekim) Suriye’nin kuzeyindeki Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgeleri başta olmak üzere bölücü terör örgütüne ait çok sayıda hedef imha edilmiştir.

Operasyon esnasında üçüncü taraflarla işletilen çatışmasızlık mekanizmasındaki farklı teknik değerlendirmeler nedeniyle bir Siha kaybedilmiştir. İlgili taraflarla çatışmasızlık mekanizmasının daha etkin işletilmesi yönünde gerekli tedbirler alınmaktadır.

Sözkonusu hadise, devam etmekte olan operasyonun icrasını ve tespit edilen hedeflerin vurulmasını hiçbir şekilde etkilememiştir. Irak’ta yapıldığı gibi, terör örgütünün Suriye’de geliştirdiği tüm yetenek ve gelir kaynakları sistemli bir şekilde yok edilmeye devam edilecektir.” (Haber Merkezi)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP