REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Devletin parasıyla birbirine ağalık edenlerde bugün! Elden taksit bin binBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

17 Ekim 2021 - 08:36

Devletin parasıyla birbirine ağalık edenlerde bugün! Elden taksit bin bin

Son Güncelleme :

19 Ağustos 2021 - 21:03

Devletin parasıyla birbirine ağalık edenlerde bugün! Elden taksit bin bin

Sivas Türasaş’ta geçtiğimiz yıllarda bir güvenlik firmasına, kurum ile firmanın borcundan dolayı mahsuplaşılması gereken bir para firmadan kesilmemişti.

Devletin parasıyla birbirine ağalık edenlerde bugün! Elden taksit bin bin

Yaklaşık 600 bin TL’lik kamu zararını oluşturan bu durum neticesinde kurumun müfettişleri inceleme gerçekleştirdi.

Yüzbinlerce liranın devletin kasası yerine firmanın kasasına girmesi sonucu firma ile devlet hukuki kanallardan karşı karşıya geldi.

Yapılan işlemler sonrası 400 bin lira civarında bir para firmadan alacak ve teminatlarından kesinti yapılarak her ne kadar tekrar devletin kasasına girse de kalan 200 bin TL civarında para tahsil edilemedi.

Müfettişlerin incelemesi sonucu kamu zararı olarak görülen 200 Bin TL ise bu işleyişte sorumlu olan 14 kişiye rücu edildi.

Buraya kadar her şey normal görülüyor olsa da gariplik şu andan sonraki okuyacaklarınızda başlıyor…

Hata olabilir… Yanlışlık yapılabilir… Hata telafi edilip düzeltilebilir…

Fakat…

Devletin parası ile kimse kimseye ağalık yapamaz…

Ağalık nasıl mı yapılmış?

Bu bahsi geçen 14 personele Atanur Karadağ onaylı adeta bir tolerans sağlanıyor…

Ortadaki kamu zararı yaklaşık 200 bin TL hatası olan 14 kişiden hata netleşir netleşmez toplu olarak rücu edilmesi gerekirken bu para beyaz eşya taksiti gibi aylık elden 1000 – 1000 alınsın denilmiş… Kişilerin bordrolarından bu durum görülebilecektir.

Kimin parası ile kime ağalık edildiği merak edilirken, Türasaş denen bu kurumun içerisinden biz buyuksivas.com olarak ne zaman başarı ve duygu dolu haberler yayınlayabileceğiz merakla bekliyoruz.

Son olarak Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Tecer ve Cihan Polat ise bu yapılan uygulamaların bir parçası olarak mı makam işgal ediyor yoksa bu olan bitenlerden hiç haberleri dahi yok mu?

Bu arada Tecer ve Polat’ın ardından ismi Bölge Müdür Yardımcılığına yoğun olarak geçen Enver Yolcu yol gözlüyor bilesiniz…

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.