REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Belediyemiz Esnaflara Daha Fazla Destek Olmalı”

“Belediyemiz Esnaflara Daha Fazla Destek Olmalı”
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
29 Eylül 2020 - 20:29

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal pandemi sürecinden dolayı esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

“Belediyemiz Esnaflara Daha Fazla Destek Olmalı”

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden Halk Otobüsü işletmeci esnaflarının sorunlarını dinleyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, COVİD-19 nedeniyle bazı meslek gruplarındaki esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, esnaflara sahip çıkılmasını , devlet desteğinin devam etmesini talep etti.

Yaşanan salgın nedeniyle esnafların dükkanlarının kapalı olduğunu , açık olanların da iş yapamaz hale geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Pandemi süreci öncesinde halk otobüslerimiz günlük ortalama 90 bin yolcu taşırken, şu anda 30 bin yolcu taşıyor. Otobüs işletmecilerimiz iki yıl önce kredi kullanarak taşıtlarını yeniledi. 6 bin lira kredi ödüyor. Pendemiden dolayı da 25 bin liralık krediyi de kullandı. Şu anda onların da taksitlerinin günü geldi. Okulların ve üniversitenin de açık olmaması, vatandaşların otobüsleri de fazla kullanmaması nedeniyle çok zor durumdalar. Günlük kazancı yakıtlarını ve şoförün maaşını karşılamıyor. Bu konuda Belediyemizden ve devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz” dedi.

Virüs salgınından esnafların olumsuz etkilendiğini , dükkan kirası, vergisi, sigortası ve kredi taksitlerini ödemekte zorlandığını  vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Okulların tam olarak açılmaması nedeniyle yaklaşık 7 aydır servisçi esnafımız kontak açamadı. Kantinci esnaflarımızın mağduriyeti devam ediyor. Kahvehanelerimizde oyun oynanmadığı için sadece çay satarak para kazanması mümkün değildir. Eğlence yerleri faaliyet gösteremiyor Esnaflar iş yapamadığı ve giderlerini karşılayamadığı için bir bir kapanmaya başladı. Esnaflarımız,  vergisini, sigortasını, dükkan kirasını, elektrik, doğalgaz ve diğer giderlerini karşılayamadığı için zor durumdadır .

Devlet büyüklerimizin esnafımıza yönelik olarak yapmış olduğu desteklere devam etmesini, faizsiz kredi sağlayarak zor günden bir nebze de olsa kurtarmasını, halk otobüslerimize mazot desteğinde bulunmalarını, kahvehanelerimizin tekrar eski günlerine kavuşturmalarını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]