DOLAR 30,9218 % 0.03
EURO 33,4796 % 0.07
STERLIN 39,0805 % 0.07
FRANG 35,1150 % 0.08
ALTIN 2.018,66 % 0,33
BITCOIN 1.623.078 0.252

Milli Eğitim için Bir Yorumumuz Var! Derdi Eğitim Dersi Sivas!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milli Eğitim için Bir Yorumumuz Var! Derdi Eğitim Dersi Sivas!

Sivas’ta eğitim alanında çok önemli proje ve çalışmaları hayata geçiren ve başarı grafiğini her geçen gün artıran Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin sadece akademik yönden değil, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönden de geleceğe hazırlamak için yoğun çaba harcıyor.

Milli Eğitim için Bir Yorumumuz Var! Derdi Eğitim Dersi Sivas!

KÖPRÜ projesi ve bu kapsamda oluşturulan DYK merkezleri ile akademik başarıyı artırmayı hedefleyen Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Valisi Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın yoğun çalışmaları ile eğitim de büyük bir ivme yakaladı.

Bu kapsamda, Sivas Valiliği himayesinde hayata geçirilen Sanat Sivas ve Spor Sivas projeleri ile eğitimi daha etkin, verimli ve eğlenceli hale getiren Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü, geleceğin sanatçı ve sporcuların yetişmesi için de sağlam temeller atıyor.

Eğitimde gerçekleştirilen yoğun gayret ve ortaya konulan çalışmalar eğitim camiasının da kenetlenmesini sağladı. Sivas’ta arzu edilen başarının tesis edilmesi için gecesini gündüzüne katan öğretmen ve idareciler, gerçekleştirilen çalışmaların öğrencilerin başarısına yansıması ile birlikte daha çok motive oldu.

ÖĞRENCİLERE ŞİMDİ DE “SİVAS” DERSİ VERİLECEK

Edinilen bilgiye göre Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim alanında gerçekleştirilen önemli proje ve çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Sivas’ın çocuklarının yaşadıkları kenti daha iyi tanımaları için harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere rehberlik etmesi için hazırlanan “Dersim Sivas” kitabının ardından “Şehrimiz Sivas” kitabını hazırladı.

Bu kapsamda Sivaslı öğrencilere kentin tüm boyutları ile ele alındığı bir ders işlenecek. Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda haftada 2 saat olmak üzere toplam 72 saatlik öğretim programını içeren “Şehrimiz” dersi, seçmeli okutulacak.

Talim ve Terbiye Kurulunun onayından geçen “Şehrimiz” dersinin müfredatı, “Şehirlerin Hikâyesi”, “Şehirde Yaşam”, “Şehrimi Tanıyorum”, “Şehrim Çalışıyor”, “Şehrimde Ben” ünitelerinden oluşuyor.

Sivas’ın geçmişten bugüne yaşam hikâyesinin sosyal, kültürel, sanatsal ve tarihsel açıdan değerlendirildiği kitapta, şehir yaşantısı, şehrin sahip olduğu imkân ve olanaklar, sahip olunan doğal kaynaklar, iletişim, ulaşım gibi birçok konu yer alıyor.

Şehrin sahip olduğu, tüm imkân ve olanakların detaylı bir şekilde anlatıldığı “Şehrimiz Sivas” kitabı, öğrencilerin yaşadıkları şehri daha iyi tanımaları ve anlamlandırabilmeleri için önemli bir kaynak niteliğinde.

Sivas’ın ders olarak anlatılacağı bu önemli çalışmanın şehirde de büyük beğeni toplayacağı düşünülürken, tek derdi eğitimde daha iyi seviyelere ulaşmak olan eğitim camiası, gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarla; “geçmişini bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, bayrak ve vatan sevgisi olan, bilgili, kültürlü, yaşadığı şehri tanıyan ve değerlerine sahip çıkan, donanımlı ve ahlaklı nesiller yetiştirmenin gayretindeyiz” mesajını veriyor.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.