SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Cumhuriyet Üniversitesi TÜBİTAK Projesi Desteklenecek

Cumhuriyet Üniversitesi TÜBİTAK Projesi Desteklenecek
Bu haber 13 Haziran 2017 - 10:11 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tarafından hazırlanan proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Cumhuriyet Üniversitesi

CÜ’den yapılan açıklamaya göre, yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Buldur’un yapacağı “Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” başlıklı projeye, TÜBİTAK tarafından destek sağlandı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında desteklenecek olan proje, 7-13 Eylül 2017 tarihlerinde üniversitenin birçok fakültesinde ve yüksekokulunda görev yapan, alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Buldur, proje kapsamında, disiplinler arası bir yaklaşımın esas alınacağını ifade etti.

Doğa eğitiminin içeriği itibarıyla çok disiplinli bir karakter taşımasından dolayı proje kapsamında çeşitli etkinliklerin yer alacağını belirten Buldur, “Projenin temel hedefleri, katılımcıların bilimsel okuryazarlık düzeylerini artırmak ve bilime bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkı sağlamak. Katılımcılara yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatları sunarak anlamlı öğrenmelerini sağlamak ve katılımcılara disiplinler arası bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA