DOLAR 32,4059 % 0.14
EURO 34,5524 % 0.34
STERLIN 40,4702 % 0.43
FRANG 35,5127 % 0.34
ALTIN 2.456,93 % 0,75
BITCOIN 2.196.958 0.086

“YHT Projesinin Uzaması Coğrafi ve Teknik Nedenlerden Ötürüdür”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“YHT Projesinin Uzaması Coğrafi ve Teknik Nedenlerden Ötürüdür”

Bozdağ, “YHT Projesinin uzaması coğrafi ve teknik nedenlerden ötürüdür. Bunun başka bir nedeni yok.”dedi.

“YHT Projesinin Uzaması Coğrafi ve Teknik Nedenlerden Ötürüdür”

Ankara- Sivas YHT Projesi, coğrafi nedenlerden uzadı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, yapımı devam eden Ankara- Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi ile ilgili konuştu.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat´ta sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası´nda Ankara – Sivas YHT Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bozdağ, test sürüşlerinin 2020 yılında başlayacağını söyledi

Bozdağ, “Şu anda ray döşeme faaliyetleri Yozgat merkezde bitti, Yerköy´de bitti, Sorgun´un yarısında bitti. Saraykent ve Akdağmadeni kısımları kaldı. Orası bittikten sonra ray döşeme işi bitmiş olacak. Muhtemeldir ki hızlı tren 2020 yılı içinde test sürüşlerine başlamış olacak.” ifadeleri kullandı.

Bozdağ, proje süresinin uzamasıyla ilgili şunları söyledi. “Sadece coğrafya ve teknik şartlar nedeniyle proje uzamakta. Yol gayet teknik bir yoldur. Coğrafya şartları ve zemin ona uymadığı zaman proje revizyonu ve pek çok çalışma yapılıyor. İnşaatın uzaması teknik nedenlerden ötürü. Bunun başka bir nedeni yok.” diye konuştu. (Bizim Sivas)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.