DOLAR 32,2211 % 0.12
EURO 35,0277 % 0.09
STERLIN 40,9834 % 0.12
FRANG 35,4128 % 0.19
ALTIN 2.503,07 % -0,29
BITCOIN 71.170,01 6.19

Sivas’taki çocuğa istismar davasında yeni duruşma yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’taki çocuğa istismar davasında yeni duruşma yapıldı

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Sivas 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen istismar davasında çocuğu ve aileyi yalnız bırakmadı

Sivas’taki çocuğa istismar davasında yeni duruşma yapıldı

Bugün UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Sivas Hukuk Koordinatörleri ve avukatları Sivas 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde okul müdürü R.E. tarafından cinsel istismara uğrayan çocuğun davasında bulundu.

SANIK AYNI, MAĞDUR FARKLI!

UCİM Sivas İl Temsilciliği tarafından yakından takip edilen davaya yönelik duruşma sonrası yapılan açıklamada; “Çocuklar vatandır parolasını kendine düstur edinen UCİM Sivas temsilciliği olarak bugün, Sivas 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan ve okul müdürü tarafından cinsel istismara maruz kalan çocuğumuzun yayındaydık.

Mahkeme heyeti derneğimizin katılma talebini kabul etmedi.

Gelinen aşamada savcı sanığın cezalandırılması yönünde mütalaasını sundu ve mahkeme bu yönde sanığın neticeden 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Hatırlanacağı üzere aynı sanığın daha öncesinde Sivas 4.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen bir başka çocuğa yönelik davasına katılmıştık.

Her iki dosyada sonuçları itibariyle bakıldığında, verilen cezaların, suçu sabit olan sanık için yetersiz olduğu ve caydırıcı niteliği bulunmadığı anlaşılmaktadır. Bu son alınan kararla da yine toplum vicdanı rahatlatılamamıştır.

Bu sebeple verilen karara yönelik istinaf aşamasında da gerekli itirazları yapıp sürecin sonuna kadar peşinde olacağız. Sanığın üst hadden ceza alması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Saadet Öğretmenimizin de dediği gibi; “Kaybetmekten korkanlar, değil mücadele edenler kazanır.” Biz haklı olduğumuz bu mücadelede sonuna kadar yolumuza devam edeceğiz. Bu mücadelede çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız. Çünkü çocuklarımız vatanımızdır ve biz vatanımıza sahip çıkacağız.” ifadelerinde bulundu.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP