SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Cezasını İftar Çadırında Çalışarak Çekiyor

Cezasını İftar Çadırında Çalışarak Çekiyor
Bu haber 17 Haziran 2017 - 11:32 'de eklendi

Sivas‘ta park halindeki aracı izinsiz alıp, kısa bir tur attıktan sonra polise yakalanan gencin, Sivas Belediyesine ait iftar çadırında 10 gün gönüllü olarak çalışması şartıyla müştekiyle uzlaşması sağlandı. Yani Cezasını İftar Çadırında Çalışarak Çekiyor…

Dava açılmadan şikayet konularını çözüme kavuşturma konusunda yoğun bir çalışma yürüten Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, bir kişinin park halindeki aracını izinsiz alarak kullanan ve polise yakalanan şüpheliyi, müşteki ile uzlaştırarak cezadan kurtardı.

Cezasını İftar Çadırında Çalışarak Çekiyor

Aykut Sungur (18), müşteki S.G’ye ait park halinde bulunan ve kontağı üzerinde olan aracı izinsiz olarak aldı. Araçla tur atan Sungur, kısa bir süre sonra polise yakalandı ve konu mahkemeye taşındı. Soruşturma dosyasını inceleyen Uzlaştırma Bürosu, konuyla ilgili uzlaştırmacı görevlendirdi. Suçun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle uzlaştırmacı avukat, tarafların anlaşmasını sağlayarak dava açılmadan olayın kapanmasını sağladı.

Müşteki S.G, aracını izinsiz olarak kullanan Sungur’dan, ramazan ayında olunması nedeniyle Sivas Belediyesi İftar Çadırında 10 gün ücretsiz olarak çalışmasını istedi. Talebi kabul eden Sungur ile müşteki S.G. arasında uzlaşma sağlandı ve dava açılmadan kapandı.

– Çocukluk hevesi

Aykut Sungur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, park halinde ve üzerinde kontak anahtarı bulunan araca hız tutkusu ve çocukluk hevesiyle binmek istediğini söyledi.

İzinsiz aldığı araçla kısa bir süre ilerlediğini ve polis çevirmesine yakalandığını belirten Sungur, “Araba park halindeydi, çocukluk hevesi, biraz da hız tutkum vardı. Kapılar açık, kontak anahtarı da üzerinde olunca bindim. Daha sonra konu mahkemeye taşındı ve Uzlaştırma Bürosu karşıma çıktı. İftar çadırında 10 günlük çalışma cezası verdiler.” dedi.

İftar çadırında masaların hazırlanmasında görev aldığını dile getiren Sungur, “Masalara ekmek, su ve yemek dağıtıyorum, temizlik yapıyorum. Cezamı 10 gün burada çalışarak ödeyeceğim.” diye konuştu.

İftar çadırındaki görevinin saat 18.00 gibi başladığını 3 saat çalıştığını anlatan Sungur, “Cezamı hayır yaparak çekiyorum.” ifadesini kullandı.

Sungur, ceza almaktan kurtulmasına vesile olan Uzlaştırma Bürosu görevlilerine ve müştekiye de teşekkür etti. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA