DOLAR 32,5003 % 0.15
EURO 34,8349 % 0.3
STERLIN 40,6173 % 0.39
FRANG 35,7761 % 0.49
ALTIN 2.488,78 % 1,08
BITCOIN 2.050.396 -0.997

Bakanlar “Ceza Verin” Diyor Mustafa Metin Yazar Terfi mi Ettiriyor?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakanlar “Ceza Verin” Diyor Mustafa Metin Yazar Terfi mi Ettiriyor?

Sivas’ın önemli merkezlerinden biri olan eski adıyla TÜDEMSAŞ mevcut adıyla TÜRASAŞ’ta olan gariplikler devem ediyor. Ulaştırma Bakanlarının imzalarıyla kamu zararına neden olan, usulsüzlük barındıran hatta FETÖ konularında, önerilen cezalar yok sayılıyor, muhatapları tarafından uygulanmıyor.

Bakanlar “Ceza Verin” Diyor Mustafa Metin Yazar Terfi mi Ettiriyor?

Kim kimi, neden ve nasıl koruyor bu sorunun cevabı ise şuan bilinmiyor.

Konuyu ayrıntılandıralım…

Tüdemsaş Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılarına bugüne kadar yürütülen soruşturmalar ve incelemeler neticesinde bir çok farklı konuda bir çok kez idari cezalar verildi.

Üst yöneticilerin yaptıkları usulsüzlükler farklı müfettişlerce tespit edilerek “kamu zararına” yol açtıkları gerekçesine istinaden hatta “rücu” bile tespit edildi.

27.04.2021 tarih ve 28019 sayılı Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu imzalı raporda ise Tüdemsaş üst yöneticileri olan Genel Müdür Mehmet Başoğlu, Genel Müdür Yardımcıları Halil Şener, Mahmut Demir ve Mustafa Yurtseven‘e Bakanlık Müfettişlerince düzenlenen raporda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/C maddesi (a) bendinde yer alan; “Kasıtlı olarak verilen emir ve görevleri tam ve zamanında yapmamak, görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasları yerine getirmemek,..” hükümlerine uygun düştüğünden “AYLIKTAN KESME” cezaları ile tecziyelerinin uygun olacağı tespit edilerek resmi olarak Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından imzalandı.

 

Tüdemsaş üst yöneticileri hakkında yazılan bu rapor ile “Aylıktan Kesme” cezası almaları gerekirken Türasaş Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar tarafından cezalandırılmak yerine aksine ödüllendirerek Eski Genel Müdür Mehmet Başoğlu, Eski Genel Müdür Yardımcıları Halil Şener, Mahmut Demir ve Mustafa Yurtseven’e Müfettiş kadrosu verildi.

Böylelikle bu şahısların maaşları normalden çok daha yüksek hale getirildi, raporlarda sabit olarak görünmesine rağmen devleti uğrattıkları “kamu zararı” ise Türasaş Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar tarafından tabiri caizse Bakan onayına rağmen görülmedi.

MEHMET BAŞOĞLU!

Eski Genel Müdür Mehmet Başoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı müfettişlerince 26.04.2021 tarihi ile düzenlenen Bakan Adil Karaismailoğlu’nun imzaladığı başka bir raporda benzer durumlar yaşandı.

Eski Genel Müdür Mehmet Başoğlu hakkındaki bu raporun sonuç kısmında; Genel Müdür V. Mehmet Başoğlu’nun “kendi şahsi görüş ve düşüncelerini Müfettişliğe kabul ettirmek, düzenlenen raporda yer almasını sağlamak ve “görevden alma, görevden uzaklaştırma” gibi kendi yetkisinde de bulunan idari uygulamaları yaptırmak üzere Müfettişliğe baskı uygulamaya çalıştığı ve zorlamada bulunduğu, belirtilen eylemleri nedeniyle Mülga Tüdemsaş Genel Müdür V. Mehmet Başoğlu’nun kusurlu ve sorumlu olduğu açıkça tespit edilmiştir” denildi.

Bu rapor sonrasında Mehmet Başoğlu’da cezalandırılmak yerine Türasaş Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar tarafından adeta ödüllendirildi.

HALİL ŞENER!

Benzer bir durumda yukarıda ismi geçen TÜDEMSAŞ eski Genel Müdür Yardımcısı Halil Şener için yaşandı…

Halil Şener’in farklı konularda birçok kez ceza aldığı, şahsi olarak bir çok kişi ile adli platformlarda hakaretten “Hükmün Açıklanması Geriye Bırakma” ile cezalandırıldığı şu an hali hazırda Asliye Ceza ve Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandığı, hakkında ise adli olarak yürüyen bir çok iftira odaklı soruşturma olduğu biliniyor.

buyuksivas.com ile olan davalardan yediği tokatları ise arada sırada servis ediyoruz…

Halil Şener’in aldığı en ilginç cezalardan biri ise FETÖ konusunda.. Ancak bu cezada uygulanmadı.

Kararda Halil Şener’in “hizmet dışında devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunarak kurumların huzur sükun ve çalışma düzenini bozduğu” gerekçesiyle KINAMA cezası alması takdir edildi.

FAKAT BU CEZADA YUKARIDAKİ DİĞER CEZALAR GİBİ GENEL MÜDÜRLER TARAFINDAN “TAKDİR EDİLMEDİ”

Halil Şener kendi sosyal medya hesabından ne paylaşmıştı;

Bu yazdığı ile ilgili “Kınama” cezası ile tecziye edilmesi gerekirken Halil Şener’in cezasını dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan imzalamıştı. Bu cezada uygulanmadı. Daha sonra Şener FETÖ konularıyla ilgili bir takım paylaşımlar yapmaya devam etti.

ÖRNEK BİR PAYLAŞIMI;

Halil Şener geçmişe dönük Bank Asya hesaplarının olduğunu yaptığı bu paylaşımla açıklamak zorunda kalmıştı.

Yukarıda 07 Kasım 2017’de “paralarını Bank Asya’ya yatıranlar terfi alıyor” diye sosyal medyasından paylaşım yapan Halil Şener yaklaşık 6 ay sonra Tüdemsaş’a Genel Müdür Yardımcısı oldu. Ve bu durumu ise şöyle duyurdu;

ŞİMDİ KAMU VİCDANINI RAHATLATMAK ADINA MUSTAFA METİN YAZAR’A SORUYORUZ!

Bakanların önerdiği cezaları neden uygulamıyorsunuz?

Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı veya üst düzeyde olan bu gibi insanlar dışında kimi kimsesi olmayan MEMURLARA da aynı İNSAFI gösteriyor musunuz?

Sizin haberiniz olmadan altınızdaki isimler bir takım işler çeviriyor olabilir mi?

Kurumdan ihraç edilmesi gerekirken bir çok kişinin terfi ettirildiği ortadadır… Peki bunlar dışında kurumdan ihraç ettikleriniz vicdanınızı rahatsız etmiyor mu?

Kaderin üstünde kader olduğunun farkında değil misiniz?

VE..

DEVEDEN BÜYÜK FİL VAR BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Büyük Sivas Haber

 

 


YORUM YAP