DOLAR 31,2263 % 0.06
EURO 33,9289 % 0.09
STERLIN 39,6281 % 0.18
FRANG 35,5553 % 0.09
ALTIN 2.043,26 % 0,13
BITCOIN 1.940.439 8.741

Murat Toraman “Cazibe merkezi ilan ettik diye suç işlemişiz gibi davrananlar var”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Murat Toraman “Cazibe merkezi ilan ettik diye suç işlemişiz gibi davrananlar var”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank dün ilimiz Sivas’ı ziyaret ederek 12 yatırımın tahsisini yaptı. Varank’ın ziyareti sonrasında CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Sivas’ın talebi net ancak iktidar sağır.” ifadelerine yer verdi.

Murat Toraman “Cazibe merkezi ilan ettik diye suç işlemişiz gibi davrananlar var”

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sivas’ta katıldığı programda Sivas’ın tamamının Cazibe Merkezi kapsamına alınması talebini yine görmezden gelmiş. Sadece Nuri Demirağ OSB’yi Cazibe Merkezi ilan ederek, kendi ifadesiyle “milyonlarca metrekare yer boş” dediği bir bölge için alınan teşvik kararının günümüzde istihdamı ve üretimi nasıl etkileyeceği sorusu hala ortada duruyor. Tüm Sivas’ın talebi net ancak iktidar sağır. Görünen o ki; Sivas’ın yıllardır yükünü çeken 1. OSB’deki yatırımcılar, AKP iktidarda kaldıkça ayrımcılığa uğramaya devam edecek.Kimse merak etmesin; Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Sivas’ın tamamı Cazibe Merkezi olacak.” dedi.

TORAMAN TEPKİ GÖSTERDİ! “ÖNCE TEŞEKKÜR ET”

Büyük Sivas ve World Turk ortak yayınına katılan AK Parti 23. dönem Sivas İl Genel Meclis Üyesi Murat Toraman’a, Demirağ OSB’de düzenlenen tören sonrasında CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun yaptığı açıklama soruldu.

TORAMAN “Herkes el birliği ile buraya sahip çıkarsa Demirağ OSB Sivas’ın geleceği”

Toraman “Sivas’ta belli şartların yerine gelmesi lazım. Sivas’ın cazibe merkezi ilan edilmesi süreci çok kolay olmadı. Şuan ulusal büyük markalar cazibe merkezi sayesinde ilimize yatırım yapıyor. Elbette insan oğlu doyumsuz hep daha fazlasını isteyeceğiz. Bakan Varank’ın önce burayı dolduralım ifadesinden sonra STSO Başkanı Zeki Özdemir ve Meclis Başkanı Osman Yıldırım hemen biz burayı kısa sürede doldurur gelir o zaman sizden kalan kısmı da isteriz dedi. Herkes el birliği ile buraya sahip çıkarsa Demirağ OSB Sivas’ın geleceği. Demirağ OSB Sivas’ta işsizliği bitirecek hatta dışardan göç alacağız.

TORAMAN “Demirağ OSB’yi cazibe merkezi sanki ilan etti diye hükümet neredeyse suçlanıyor”

Demirağ OSB’nin bu güne gelmesinde kimin emeği varsa  onlara teşekkür etmek lazım. Sahip çıkmak lazım. Bazen şunu da görüyorum. Elbette muhalefetin işi eleştirmek ama yapıcı eleştirmek lazım. Demirağ OSB’yi cazibe merkezi sanki ilan etti diye hükümet neredeyse suçlanıyor. Hükümet Sivas’ı cazibe merkezi ilan etmiş. Bu bir lütuftur. Bekleyen onca şehir varken bu kısmi de olsa Sivas’a verilmiş. Şuan doldurulması gereken bir alan var önce bunu dolduracağız sonra tamamını alacağız. Muhalefeti yapıcı olmaya davet ediyorum.”

TORAMAN “Öncelikle yapılana bir teşekkür edilir”

Ulaş beyi öncelikle vicdanlı olmaya davet ediyorum. Mesajında da AKP demiş AK diye bir şey yok bizim partimizin adı AK Parti… Muhalefetin neden asla iktidar olmayacağının kanıtı, Ulaş beyin yazdıkları… Öncelikle yapılana bir teşekkür edilir. Burada hükümet Demirağ OSB’yi cazibe merkezi ilan ederek bir imkan sunmuş. Bugün Sivas’ta Gökrail üretime başladı. Yüzlerce insan buradan ekmek yiyor, Sivaslı istihdam ediliyor. Burada üretilen vagonlar doğrudan yurt dışına ihraç ediliyor ve önümüzdeki bir kaç yıl sürekli dolu olarak çalışıyor. Bunu görmemek için kimse kusura bakmasın kör olmak lazım. Bunu görmediği için muhalefet, bunu görmüyor zannettiği milletimizden oy alamadı alamayacak… Milletimizin gözü terazi.

TORAMAN “hükümeti karalayacağım diye bu kadar vicdansız olmamak lazım”

Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ı da anlamak lazım. Sivas’ta işsizlikle ilgili önünü kesip iş isteyenler fabrika yapın diyor. Konuşmasında dedi ki Sivas’a fabrika yapılmıyor diyenler gelsin bu fabrikaları biz gezsin dedi. Bugün 1. OSB’ye gidip gezseniz yer yok. Şuan Demirağ OSB’den şartları sağlayan herkes yer alabiliyor. Buranın % 66’sı dolmuş fabrikalar yapılmış hatta üretime geçmiş fabrikalar bile var… Ulaş bey ne diyor? Belirsiz ifadeler kullanıyor. Nasıl üretime geçecek? Nasıl istihdama dönüşecek? Ben Ulaş beyi müsait olduğunda misafir edeyim, birlikte Demirağ OSB’ye gidelim orada çalışan insanları, üretilen ürünleri gezelim görelim. Sonra diyelim ki önce şuna bir teşekkür et ondan sonra da eleştireceksen eleştir. Yeri geldiğinde bizde söylüyoruz mümkünse elbette tamamına hatta ilçelerimize de bu imkanlar verilsin. Ama yani bu kadar vicdansız olmamak lazım, hükümeti karalayacağım diye yapılan bunca çalışma ve emeği, insanların fedakarca ortaya koyduğu bunca çabayı görmemezlikten gelmemek lazım...”

AK PARTİ SİVAS TEŞKİLATLARI NEDEN SESSİZ?

Sivas’ta AK Parti’nin yaptığı çalışmalar muhalif kanat tarafından yüksek sesle eleştirilmeye devam ederken, şuan partinin İl Başkanı olan Hakan Aksu tarafından bir çok konuya olduğu gibi bu konuya da duyarsız kalınıyor. Görev yaptığı süre zarfında yapılan onca yatırım şurada dursun, Bakan İsmet Yılmaz başta olmak üzere, Sivas milletvekilleri ve Sivas Belediyesinin yaptığı çalışmaların Sivaslılara ulaştırılması noktasında İl Teşkilatı yetersiz kalmakla eleştiriliyor.

2019 seçimlerinden sonra adeta kabuğuna çekilen ve son 2 aydır katıldığı televizyon programlarında Sivas Belediyesi başta olmak üzere, Bakan İsmet Yılmaz ve Sivas Milletvekillerinin yaptığı çalışmaları anlatan Toraman, AK Parti tabanının da bu yaptığı ile takdirini topluyor.

Vatandaşlar bu durum karşısında “AK Parti yaptıklarını anlatmakta zorlanıyor. Şuan sadece Murat Toraman eleştirilere cevap vermeye çalışıyor. AK Parti teşkilatları bu konuda daha önde olmalı şeklinde yorum yapıyor”

İŞTE TÜM AYRINTILAR

İLGİLİ BÖLÜMÜN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP