REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Vali Talimat Verdi Milli Eğitim Harekete Geçti! Sivas’a Çadır Okul Kuruldu

Vali Talimat Verdi Milli Eğitim Harekete Geçti! Sivas’a Çadır Okul Kuruldu
14 Ekim 2020 - 17:56

Sivas’ta tarım işçilerinin çocukları için “çadır okul” kuruldu. Sivas İl Milli Eğitim Müdür V. Dursun Yıldırım, çadır okul ile alakalı Sivas Valisi Salih Ayhan’ın merkeze bağlı Aşağıyıldızlı köyü ziyaretinde, okul yerine tarlaya giderek patates toplayan öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için bölgeye çadır okul kurulması talimatı verdiğini ve bunun üzerine Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışma başlattıklarını ifade etti.

Vali Talimat Verdi Milli Eğitim Harekete Geçti! Sivas’a Çadır Okul Kuruldu

Yıldırım, “Sivas’ta tüm öğrencilerin eğitimlerini sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde almaları için çaba sarf ettiklerini” ifade etti.

SİVAS’TA ÇADIR OKUL UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

Sivas’ta tarım işçilerinin çocukları için “çadır okul” kuruldu. Afad’a ait “çadır okulda” bugün itibariyle eğitim ve öğretime başlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, geçtiğimiz günlerde Merkeze bağlı Aşağıyıldızlı köyünde patates hasadı etkinliğine katıldı. Vali Ayhan, yüz yüze eğitim başlamasına rağmen okul yerine tarlaya giderek patates toplayan öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için “çadır okul” kurulması talimatı verdi.

Çadır okulda öğrenciler gerekli tedbirleri alarak çadırda eğitime başladı .

Konuyla alakalı öğrenciler ise, derslerinden geri kaldıklarını fakat kurulan çadır okul sayesinde eğitimlerine devam ettiklerini ifade etti. Öğrenciler yapılan çalışma ile alakalı ise yetkililere teşekkür etti.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]