DOLAR 32,1905 % 0.09
EURO 34,9902 % 0
STERLIN 40,9728 % 0.05
FRANG 35,3424 % 0.1
ALTIN 2.499,22 % -0,16
BITCOIN 69.864,59 -1.705

23 Nisan Sivas’ta Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
23 Nisan Sivas’ta Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yıl Dönümü tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Sivas’ta Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Günün ilk programında İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Gazi Osmanpaşa İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Vali Şimşek, ziyarette makam koltuğunu temsili olarak Gaziosmanpaşa İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zehra Aydoğdu ve 4. sınıf öğrencisi Hasan Eray Çiğdem’e devretti.

Temsili valilik görevini alan Zehra Aydoğdu Sivas İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay’ı arayarak okul giriş çıkışlarında güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Vali Şimşek, tüm çocuklarımıza sağlık, huzur ve başarılarla dolu bir gelecek temennisinde bulundu.

-23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yılı etkinlikleri programı daha sonra Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Gaziosmanpaşa İlkokulu tarafından düzenlenen program ile devam etti.

Ekinliğe Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Garnizon ve 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Cüneyt Mutlu, Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun ile il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Gaziosmanpaşa İlkokulu Okul Müdürü Ömer Doğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan kutlama programı 3/B sınıfı öğrencilerinin koro ve çalgı topluluğu gösterisi ile devam etti.

Halkoyunları ekibi gösterileri, anasınıfı gösterisi ve bayrak gösterisine yer verilen program renkli görüntülere sahne oldu.

-Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Yöresel halkoyunları ile Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Aşık Veysel türküleri seslendirilen program, resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP