DOLAR 27,5411 % 0.17
EURO 28,8764 % 0.05
STERLIN 33,4748 % 0.35
FRANG 29,9155 % 0.06
ALTIN 1.612,65 % -0,03
BITCOIN 759.401 -1.661

Borsa’ya Sertifika

Yayınlanma Tarihi : Google News
Borsa’ya Sertifika

2014 yılında başladığı akreditasyon çalışmalarını ikinci defa başarıyla tamamlayan Sivas Ticaret Borsası (STB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nde (TOBB) düzenlenen tören ile sertifikasını aldı.

Borsa’ya Sertifika

Sivas Ticaret Borsası´nın akreditasyon sertifikasını, Başkan Abdulkadir Hastaoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun elinden aldı. TOBB´da düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni´ne, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı.

2014 yılında akreditasyon çalışmalarına başlayan ve 2016 yılında 5 yıldızlı hizmet sunan borsalar arasına dahil olan Sivas Ticaret Borsası, 2018 yılı sonunda yapılan denetimlerden de yüzünün akı ile çıkarak, ‘Akredite Borsa´ unvanını sürdürdü.

“MUTLULUK DUYUYORUZ”

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 5 yıldızlı hizmetin anahtarı olan akredite borsa unvanını sürdürdüklerini belirterek, bu süreçte emeği olan herkese teşekkür etti.

Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “2016 yılında akredite oda unvanını elde eden odamız, geçtiğimiz yıl sonunda yapılan denetimlerin ardından başarısını devam ettirerek, ikinci defa bu sertifikayı almaya hak kazandı. Bu belgeyi Sivas´ımıza ve borsamıza kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“REEL SEKTÖRE KANAAT ÖNDERİ OLDU”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB´un oda ve borsa sistemini tüm dünyaya ihraç edecek konuma geldiklerini belirterek, “Akredite oda ve borsalarımız, 28 ülkenin odaları ile beraber proje yürütüyorlar. Hatta yaptıkları projelerle, tüm dünyadaki oda borsaların katıldığı yarışmalarda ödül alıyorlar. Odalar ve borsalar girişimcimize en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldi. Reel sektöre kanaat önderi oldu” diye konuştu.

Başkan Hisarcıklıoğlu, geçen sene 115 oda ve borsada akreditasyon denetimleri yapıldığını, bunlardan 103´ünün belgelerini yenileyebildiğini bildirdi. Hisarcıklıoğlu, “Belgeyi aldık, iş bitti yok. Onlar da kendilerini yeniliyorlar” diye konuştu.

“AKREDİTASYON GÜVEN DEMEK”

Ticaret Bakanı Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, “Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Sivas Ticaret Borsası´nın sertifikasını; Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hilmi Gül, Tahsin Gülbahar, Tarık Günhan, Haluk Yağcı, Meclis Üyesi Engin Ekşioğlu, Sami Aygül, Genel Sekreter Sema Görcün ile Akreditasyon Sorumlusu Ahmet Kaçmaz, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun elinden aldılar.

Sivas Ticaret Borsası heyetine TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz da eşlik etti.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.