DOLAR 32,2183 % -0.18
EURO 35,0286 % -0.43
STERLIN 41,2798 % -0.2
FRANG 35,2729 % -0.16
ALTIN 2.419,59 % -0,41
BITCOIN 69.694,01 1.469

Bin Öğrenciye Bot Yardımı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bin Öğrenciye Bot Yardımı

Sivas’ta faaliyet gösteren Sarar Mağazası ve Yeşil Kundura ayakkabı firması, 1000 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık bot yardımında bulundu. Ayakkabılar, Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen programda ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim gördüğü okulların müdürlerine teslim edildi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ihtiyaç sahibi öğrenciler için ayakkabı yardımında bulunan Sarar Mağazası ve Yeşil Kundura firma yetkililerine teşekkür etti.

Programda konuşan Sarar Mağazaları ve Yeşil Kundura Bölge Bayi Turan Ünal, “Milli Eğitim bizim olmazsa olmazımız. Her şeyin başı eğitim. Biz de çocuklarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmak için Sarar Mağazası ve Yeşil Kundura olarak ortak girişimde bulunduk. İnşallah bu her sene devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise  “Sarar Mağazası ve Yeşil Kundura tarafından geleneksel hale getirilmiş olan ayakkabı dağıtımı töreni için buradayız. Geçen sene de bu şekilde yine çocuklarımızı ayakkabılarla buluşturdular. Kış geldi ve kar yağdı yağacak. Çocuklarımızı bu ayakkabılarla biran önce buluşturmak için acele ediyoruz.” Dedi.

1000 çift ayakkabının 650’sinin il merkezindeki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirten Altınsoy, 200 çift ayakkabının Kangal, 150 çift ayakkabının ise Ulaş’taki ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edileceğini söyledi. Ayakkabı yardımında bulunulacak öğrencilerin daha önceden yapılan bir çalışma ile belirlendiğini belirten Altınsoy, “Hayırseverimiz tarafından bağışlanan ayakkabıları, okul müdürlerimize teslim ediyoruz. Onlar da bu ayakkabıları okullarında belirlenen öğrencilere ulaştıracaklar.  Ben hem Yeşil Kundura’ya hem Sarar Giyim’e teşekkür ediyorum. Bunlar tabi devam edecek ve biz bu yardımların sayısının artarak devam etmesini istiyoruz. Bizim kadim kültürümüzde verdiğin senindir, kendi harcadığın ise boşa gider.  Yani, verdiklerin öbür dünyada karşına çıkar, kendi yediğin içtiğin ise gider. Hayır ve hasenatı çoluk çocuğa bırakmamak lazım. Çocukların bizden çok plan ve düşüncesi var. Onlar başka yere harcarlar. Sağlıklı iken bunu vermek lazım… Burada da Turan Bey, buna öncülük ediyor. Hem kendi mağazalarından, hem de başka firmalardan aracılık ederek bu şekilde katkıda bulunuyor.  Ben katkılarından dolayı Turan Bey ve ekibine, Yeşil Kundura’ya teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, koliler halinde hazırlanan kışlık botlar, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.


YORUM YAP