Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Sivas’a İnşaa Edilen 10 Bin Kişilik Yurt Gerekirse Hastane Olabilir!”

“Sivas’a İnşaa Edilen 10 Bin Kişilik Yurt Gerekirse Hastane Olabilir!”
22 Ağustos 2020 - 11:39

Geçtiğimiz gün Bakan Fahrettin Koca’nın Sivas‘ta yoğun bakımlar doldu ve 2 milyondan fazla kişi Sivas‘a gelince vaka sayılarında artış yaşandığını belirtmesinin ardından vatandaşlarda yaşanan tedirginlik arttı.

“Sivas’a İnşaa Edilen 10 Bin Kişilik Yurt Gerekirse Hastane Olabilir!”

Mevcut hastanelerde ki doluluk ise alternatif planların devreye sokulmasına neden oldu.

Sivas Valisi Salih Ayhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “bizim yurtlarımız var 10 bin kişilik hazır yurdumuz var. Gerekirse orası da hastane yapılabilir.” dedi.

Ayhan konulka ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Her pozitif hastayı hastaneye alsak yetmeyebilir bu normal çünkü bizim il genelindeki yatak kapasitemiz yaklaşık 3 bin sadece Covid ile mücadele etmiyoruz ki. Bir çok hastalığımız var. Zaten kişide bir sempton yoksa ona hastanede yapacak bişey yoktur. Biz hastayı tedavi etmek zorunda olduğumuzu hissetsek B,C,D planlarımız var bunları devreye sokmak zorundayız. Napacaz hemen bizim yurtlarımız var 10 bin kişilik hazır yurdumuz var. Gerekirse orası da hastane yapılabilir. Dolayısıyla şuan onlara ihtiyaç yoktur şuan ki hastanemizin kapasitesi bunlara cevap veriyor”

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]