hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 315.229 % -0.044
SON DAKİKA

Google News

“BİLSEM yük olan değil yük alan bir kurumumuz”

Son Güncelleme :

31 Ocak 2020 - 14:15

“BİLSEM yük olan değil yük alan bir kurumumuz”

İl Milli Eğitim Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nde yetenekli çocuklara eğitimler verildiğini, BİLSEM’in önemsedikleri bir kurum olduğunu söyledi.

Ebubekir Savaşçı BİLSEM’in Önemsedikleri Bir Kurum Olduğunu Söyledi

Genel yetenek ve görsel sanatlar alanında 514 özel yetenekli öğrenciye BİLSEM’de eğitim verildiğini aktaran Savaşçı, “BİLSEM Türkiye’de 3 boyutlu 3 renkli yazıcıyı üreten ilk kurum. Bu 3 boyutlu yazıcı üretildikten sonra satışı da yapıldı. Aynı zamanda servis desteği de sağlanıyor. 12. Uluslararası robot yarışmasında da BİLSEM Dünya 3’üncülüğünü elde etti” dedi.

6 ayda BİLSEM’de robot üretildiğini aktaran Savaşçı, “BİLSEM yük olan değil yük alan bir kurumumuz. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığının Avrupa Birliği kapsamında bütünleştirici eğitim için özel hizmetlerin kalitesinin artırılması noktasında çalışma yapıldı. Hibe programındaki yapılan proje 1 milyonluk bir proje. Yapılan proje ön aşamayı geçti. İnşallah bu proje geçecek ve 1 milyonluk destek sağlayacaklar. Burada sadece Sivas’taki özel eğitim görenler için değil Türkiye’deki özel eğitim gören öğrenciler için proje üretecekler. Türkiye’deki en iyi fiziki imkanı olan merkezimizde 27 öğretmen ve 7 laboratuvarımız var. 16 atölyemiz ve 2 gözlem evimiz var. Binanın için de bir tanede patent merkezimiz var. Yine dersliklerimiz mevcut. Bizim çağı yakalayabilmemiz için patent almamız lazım. Patent alan BİLSEM’de çok ender kurumlardan biri. Patent Ofisinde sadece merkezimize gelen öğrencilere eğitim verilmiyor. Diğer okullarda eğitim veren öğretmen ve eğitim alan öğrencilere de patent ofisinde bir patent nasıl alınır bu konularda bilgiler veriliyor” ifadelerini kullandı. (Memleket/Mehmet Tırpan)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol