SON DAKİKA
hava 21°

Google News

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Rektörü Bu Hafta Belirlenecek

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2018 - 11:47Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Rektörü Bu Hafta Belirlenecek

Sivas’a kurulacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin rektörünün kim olacağı bu hafta belirlenecek. Rektörlük için yapılan 14 müracaat olduğu öğrenilirken, bu isimlerde 6’sı Sivas’tan.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Rektörü Bu Hafta Belirlenecek

Sivas’ın ikini üniversitesi olacak olan Bilim ve Teknoloji üniversitesi için çalışmalar devam ediyor. Hükümetin kararı ile ülke genelinde kurulacak olan 3 yeni devlet üniversitesinden biri olan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin rektörünün bu hafta belirleneceği öğrenildi. Rektörlük için 14 isimin müracaat ettiği öğrenilirken, bu müracaatlardan 6’sının Sivas’tan yapıldığı belirtildi. Rektörlük için Sivas’tan yapılan müracaatların ise Prof. Dr. Ertan Buyruk, Sezai Elagöz, Orhan Tatar, Meltem Sarıoğlu, Kaan Şevki Kavak, Ali Taşkın oldukları öğrenildi.

Yeni üniversitenin bölüm ve fakültelerinin; Havacılık ve Uzay Bilimleri, Tarım bilimleri Bölümü, Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bölümü, Fakültesi, Teknoloji Bölümü, Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bölümü, Fakültesi olacağı belirtildi.

Sivas Valisi Davut Gül yeni üniversite ile ilgili alınan karar sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Sivas’ın da aralarında bulunduğu İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Samsun illerimize yeni üniversiteler kurulacak. İlimizde ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olacak. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, üniversitemizin hayırlı olmasını diliyorum’’ demişti. (Memleket)
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol