DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 26.717,09 1.107

BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilişinin 14. yılı dolayısıyla açıklama yaptı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilişinin 14. yılı dolayısıyla açıklama yaptı!
blank
blank

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 14. yılında mesaj yayınladı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilişinin 14. yılı dolayısıyla açıklama yaptı!

Bulut mesajında:

“Değerli Gönüldaşlarım;
Liderimiz Şehit Muhsin YAZICIOĞLU’nun şehit edilişinin 14. yılında Rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Şehit Liderimiz tarih sahifelerinin ender sayıda kaydedebildiği ölçüde büyük bir dava ve ideal adamıydı. Bu nedenle eğer ülkemiz Şehit Muhsin YAZICIOĞLU’nun idealleri ve çizgisinde bir siyaset yürütürüyor iddiasında olacaksa, hiçbir siyasi parti ve görüş farkı olmadan, bütün insanlarımız Muhsin YAZICIOĞLU’nun şehit edilmesi ile yüzleşemeden milli bir çizgi takip edemeyeceğimizi bilmelidir.
Değerli Gönüldaşlarım;
Siyasetçileri gazete manşetleri, Kahramanları tarih yazar. Bundan yüz yıl sonra Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ülkeyi hangi uçurumların kenarlarından çekip çıkardığı BÜYÜK TÜRK tarihinin şeffaf sahifelerinde olacaktır. Bu bakımdan bazı olayları kısaca hatırlatmak isterim.
Şehit Muhsin YAZICIOĞLU 28 Şubatta “Namlusunu Milletine Cevirmis Tank a Selam durmam” diyerek bir darbeyi önleyen adamdır.
Şehit Muhsin YAZICIOĞLU Irak işgalinden önce Kerkük’te tapu dairelerine ve mezarlıklara sahip olun uyarısında bulunmuştur. Ne yazık ki Barzani’nin Peşmergeleri Kerkük’ü işgal edince ilk önce tapu dairelerini yakmış ve mezar taşlarını yok etmiştir.
Şehit Muhsin YAZICIOĞLU, Suriye sınırında mayınlı arazilerin, temizlenmesi karşılığında, İsrailli bir firmaya verilmesini engelleyen adamdır. Bu gün o bölgede ne olduğu herkesin malumudur.
Şehit Muhsin YAZICIOĞLU 2009 Ocak ayında Suriye’de sünni-şii kavgası çıkarılarak, Kuzey Irak’taki ikinci İsrail kurularak Akdeniz’e bir koridor açılmak isteniyor dediğinde Oğul Esad Türkiye’ye tatile geliyordu.
Şehit Muhsin YAZICIOĞLU Türk Devlet geleneğinde İktidar erkinin hiç kimse ile paylaşılmadığını en iyi bilen Liderdi.
Değerli Gönüldaşlarım bu örnekler gibi onlarca örnek vermek mümkündür.
Özellikle belirtmek isterim ki Şehit Muhsin YAZICIOĞLU Türk Milletinin tarihi hakikatini yaşadığı zamana taşıyan adamdı. Bu nedenle Müslüman Türk Gençliğinin kalbindeki yeri her gün daha kavileşmektedir. Bu yüzden kendisi Şehit olduğunda henüz 5-10 yasında olan on binlerce Türk Gençliği “Muhsin Başkanın Alpereniyiz” diye haykırıyor. Bu anlamda özellikle Sivas’a ve Sivas gençliğine çok teşekkür ediyorum VE İNANIYORUM Kİ SİVAS GENÇLİĞİ MUHSİN BAŞKANIN AYAK İZLERİNDE YÜRÜMEK İÇİN ALPEREN OCAKLARIMIZA VE BÜYÜK BİRLİK HAKETEMİZE HERGÜN DAHA FAZLA DESTEK VE GÜÇ VERECEKTİR.
Ben bütün Sivas gençliğine diyorum ki “GENÇ ADAM. MUHSİN BAŞKANIN DAVASI SİZE EMANET”. Gelin bu emaneti O’nun yürüdüğü tertemiz yolda şerefli yarınlara birlikte taşıyalım.
Liderimiz Şehit Muhsin YAZICIOĞLU ve yol arkadaşları olan Şehit Erhan ÜSTÜNDAĞI, Şehit İsmail GÜNEŞ’İ, Şehit Yüksel YANCI’ı, Şehit Murat ÇETİNKAYA’yı ve Şehit Pilot Kaya İSTEKTEPE’yi Rahmetle Şükranla ve hasretle yad ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP