DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Bakan açıkladı! Vaka sayıları artıyor! Aşı yapılacak mı?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakan açıkladı! Vaka sayıları artıyor! Aşı yapılacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’de de görülen Eris varyantıyla ilgili son dönemde hasta sayısının arttığını belirten Bakan Koca, ”Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Ağır hastalık yapmıyor. Daha hafif seyrediyor. Covid-19 nezle ve grip gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonuna dönüşmüş durumda.” dedi.

Bakan açıkladı! Vaka sayıları artıyor! Aşı yapılacak mı?

Paniğe gerek olmadığını söyleyen Koca, ”Eski dönemi hatırlatan kısıtlama ve kapanmalar söz konusu değil. Bu anlamda kesinlikle Eris varyantına yönelik yeni bir tedbir gerekmiyor. Bunu en açık şekilde zaten ifade etmiştim. Hastalığı artık çok iyi tanıyoruz ve endişe edecek hiçbir durum yok.” diye konuştu.

Aşılama ile ilgili de konuşan Sağlık Bakanı, ”Bazı ülkelerin aşı baskısı ile örnek olmaya çalıştığına hepimiz şahit oluyoruz. Bazı ülkelerin aşı baskısına boyun eğmesi, bizim de aşı baskısına boyun eğeceğimiz anlamına gelmez.” ifadesini kullandı.

‘Türkiye’nin kendi programı var ve birileri istiyor diye aşı programı başlatmayız.” diyen Koca, ”Biz kendi programımızı uyguluyoruz ve şu an kesinlikle Covid-19 için yeni bir aşı programı uygulamayı düşünmüyoruz. Bu kadar net. Başka bir önerimiz de yok, yeni bir aşı programımız da yok. Yani toplu bir aşılama programına kesinlikle ihtiyaç yok.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP