hava Hafif Kar
DOLAR 19,0160 % % -0.01
EURO 20,3991 % % 0.6
GRAM ALTIN 1.210,56 % % -0,48
ÇEYREK A. 1.979,27 % % -0,48
BITCOIN 543.563 % -1.115
SON DAKİKAGoogle News

AK Parti Sivas İl Genel Meclisi Grup Başkanı Aksu’dan Bacanağı Akkaş’a Kıyak

Son Güncelleme :

05 Haziran 2021 - 22:10

AK Parti Sivas İl Genel Meclisi Grup Başkanı Aksu’dan Bacanağı Akkaş’a Kıyak

Sivas İl Genel Meclisi, 2021 yılı Haziran ayı 5’inci birleşiminde bir araya gelerek, gündem maddelerini görüştü ve komisyon üyelerini seçti.

AK Parti Sivas İl Genel Meclisi Grup Başkanı Aksu’dan Bacanağı Akkaş’a Kıyak

Toplantı İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında yapıldı. Yapılan İl Genel Meclisi toplantısında ihtisas komisyon üyeleri seçildi.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu’dan bacanağı Hakan Akkaş‘a bir kıyak daha…

Aynı zamanda AK Parti Grup Başkanı olan İl Başkanı Hakan Aksu’nun onayıyla dağıtılan komisyon üyelikleri bugün ki yapılan son toplantı ile oylanarak netleşti.

Bu kaçıncı kıyak bacanak?

Sivas İl Genel Meclisi’nde daha önce başkanlık yapan isimler olan Ziya Şahin, Turan Erkut, Sedat Özata gibi isimlerin dönemlerinde İl Genel Meclis Başkanları için dönemin Grup Başkanı olan İl Başkanları, İl Genel Meclis Başkanlarına komisyon üyeliğini etik görmeyip, meclis Başkanları da bunu talep etmezken, iki dönemdir İl Genel Meclis Başkanı Akkaş’a komisyon üyeliği görevi veriliyor.

Ayrıca İl Genel Meclisi bulunan illerde Meclis Başkanlarına komisyon üyeliği yazılmadığı da bilinirken tamamen ekonomik kaygıyla olduğuna inanılan bu durum meclis üyeleri arasında da huzursuzluğa neden oluyor.

Aksu’nun bacanağı Akkaş’ın İl Bank yönetim kurulu üyeliğinden, Buruciye A.Ş. yönetim kurulu üyeliğinden ve Meclis Başkanlığından elde ettiği gelirlerin yanı sıra şimdi de komisyon üyeliğinden yeni bir geliri olmuş oldu.

Aslında avukat olan Akkaş’ın bir hukuk bürosu bulunmazken şuan sadece siyaseten bacanağı Hakan Aksu‘nun vesilesiyle elde ettiği bu görevlerle zamanını geçiriyor.

BU DURUM AK PARTİLİLER TARAFINDAN ELEŞTİRİLİYOR

Ekonomik olarak dar boğazda olan Sivaslılar ve özellikle AK Partili kesim sürekli bu ve buna benzer gelirlerin aynı isimler tarafından elde ediliyor olmasını eleştirirken bacanaklar Aksu ve Akkaş’ın bu durum hakkında ne düşündüğü de merak ediliyor.

Ayrıca muhalif kesimler de yaşanan bu durumu eleştirirken Akkaş’ın çok sayıda farklı görevden yaklaşık 15 – 20 bin TL elde ettiği gözleniyor.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.