REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Sivas Valisi Salih Ayhan'dan Okul Müdürleri ve Sendikaya Ayar!Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

24 Ekim 2021 - 16:45

Sivas Valisi Salih Ayhan’dan Okul Müdürleri ve Sendikaya Ayar!

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2019 - 23:12

Sivas Valisi Salih Ayhan’dan Okul Müdürleri ve Sendikaya Ayar!

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “SİVAS’IN EĞİTİM’DE Kİ BAŞARISIZLIĞINI BÜYÜK SİVAS ANALİZ EDİYOR” başlıklı haberin ardından Sivas Valisi Salih Ayhan bugün yapılan toplantıda adeta Büyük Sivas Medya Grubu’nun hislerine tercüman oldu… Vali Ayhan’dan Müdürlere ve Sendikaya ayar niteliğinde sözler…

Sivas Valisi Salih Ayhan’dan Okul Müdürleri ve Sendikaya Ayar!

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İl Geneli Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Vali Salih Ayhan Başkanlığında yapıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve il genelindeki okul müdürleri katıldı.

Toplantıya damgasını vuran olay LGS sonuçları oldu. Sivas’ın 59’uncu olması Vali Ayhan ve katılımcıların ana gündemiydi…

Vali Ayhan toplantıda “Başarılı olanlar taltif edilecek başarısız olanlar bedelini ödeyecek… Başarısız olan müdürler görevden alınacak. Benim için okul müdürleri bir şehirdeki il müdürlerinden daha kıymetlidir, başarısız olmamız mümkün değildir. Bakan İsmet Yılmaz döneminde Sivas’a aktarılan eğitim yatırımlarının karşılığı bu olmamalıydı. Diğer illerden Valilerden telefonlar alıyorum. Bu başarısızlık düzelmezse ben ve müdürler bu koltukta oturmayacağız. Yaklaşık 650 idareciden başarısız olanlar bu koltuklarda oturmayacak. Başarılı olanları başarısız olanlar gölgelememeliler. Kendini geliştirmeyen idareciler bu koltuklarda oturmamalı. Odasından çıkmayan, öğrenciye öğretmene ortam hazırlamayan, okulunda başarı için hazırlık yapmayan idareciler olmayacak.” benzeri ifadeler kullandı.

Ayrıca Ayhan sendikaları kastederek, “Ben tavassutla iş yapmam beni arattırıyor sunuz beni arattırmayın, kendini başarısızlıkta sorumsuz görenler kendini başarısızlıkta kenara koyanlar kendini yetkili adledip ama sorumluluk almayanlar sonrasında bize isimler dikte etmeye çalışıyorlar şu ismi şuraya bu ismi buraya getir kusura bakmayacaklar” a benzer ifadeler kullanarak sendikalara seslendi.

Ayhan, Bize isimler getirmeyin…. Sağda solda oturup konuşanlar burada konuşun, burada konuşmalısınız, sağda solda konuşmamalısınız, başarıyı sahiplenip başarısızlığı sahiplenmeyenlerin konuşmaya hakkı yok onlar konuşmamalı” benzeri ifadelerde kullandı.

Toplantıda Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’da Sivas’ta sınava giren yaklaşık 200 okuldan köy ve ilçelerdeki okullarda dahil olmak üzere okulların başarı durumlarını önceki yıllarla kıyaslayan sunumlar yaptı.  Savaşçı, başarılı ve başarısız okulları birbirinden ayırmak gerektiğini belirterek Sivas Valisi Salih Ayhan’ın ifadelerini yineledi

Ayrıca, LGS sınavında okullar arasında Sivas 1. si Cumhuriyet Üniversitesi ortaokulu olurken, Sivas Koyulhisar Yukarıkale Ortaokulu Sivas 2. si oldu… İmam Hatip Ortaokulları ise genel anlamda Sivas’ta başarılı oldukları tespit edildi.

Okulların başarı durumlarına bakıldığında ise başarının okulun fiziki yapısı ile alakalı olmadığı da ortaya çıkmış oldu.

Sivas’ın Eğitim’de ki Başarısızlığını Büyük Sivas Analiz Ediyor

Milli Eğitim Camiası Büyük Sivas’a Kızmış! Neymiş Mevcutlara Hiç Dokunmamışız

Büyük Sivas Haber

 

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.