DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.118.846 2.037

Bir dönemin “Atelye” siydi! Adım adım kapanmaya doğru gidiyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bir dönemin “Atelye” siydi! Adım adım kapanmaya doğru gidiyor

Türasaş Genel Müdürlüğü’nde görevden almalar ve atamalar devam ediyor.  Geçtiğimiz gün Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nde yer alan 3 fabrikadan 2’sinin fabrika müdürleri ani bir kararla değiştirildi.

Bir dönemin “Atelye” siydi! Adım adım kapanmaya doğru gidiyor

Türasaş Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ’ın teklifi ile yapılan atama sonucunda Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nün en büyük fabrikası olan Vagon Onarım Fabrikasının da müdürü böylece değiştirilmiş oldu..

Daha sonra geçtiğimiz günlerde bazı daire başkanlıkları iptal edilip bazı yeni daire başkanlıkları oluşturuldu.

Boşta yer alan Genel Müdür Yardımcılığı kadrosuna atama yapıldı.

Sivas’ında arasında yer aldığı bazı bölge müdürlükleri genel müdüre bağlıyken artık bunlar bir genel müdür yardımcısına bağlanarak önem seviyesi daha da düşürüldü.

Şöyle ki; önceden genel müdür bizzat bölge müdürlüklerinin konularıyla ilgilenirken şimdi ise her türlü konu önce genel müdür yardımcısına izah edilecek daha sonra konu gerekli duyulursa genel müdüre aktarılacak. Bu durum sonrasında da doğal olarak süreç ve karar alma daha da zorlaşacak.

Bu durumda resmi yazıda şöyle açıklandı;

YENİ DAİRE BAŞKANLIKLARI KURULDU!

Zaman kayıplarının olması, fiziksel açıdan farklı bölge müdürlüklerinin bulunması, sürecin yönetilmesinin zorluğu gibi durumlar gözetilerek 2 yeni daire başkanlığı kuruldu.

Peki kapatılan daire başkanlıklarında yer alan Sivas’taki personeller ne olacak?

Sivas’ta yer alan personellerin edinilen bilgilere göre Lokomotif ve Yük Araçları Mühendislik Daire Başkanlığı uhdesinde kalacağı ifade edilirken bu başkanlığın merkezi de tabi ki Ankara’da olacak.

Yapılan değişikliklerle amaçlananın da yapılamayan seri imalat sürecine geçmek olduğu da resmi yazı da belirtildi.

Büyük Sivas Medya Grubu olarak kaybedenin Sivas olduğunu periyodik aralıklarla belirtmiştik. Haklılığımız gerek resmi yazılardan gerekse sonuçtan açıkça ortadadır.

İşte Sivas Bölge Müdürlüğünün Genel Müdür yetkisinden çıkarılıp Genel Müdür Yardımcısına bağlandığı resmi yazı!

SİVAS YOK SAYILDI!

Yapılan yeni atamalarda Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nden hiç bir yöneticinin yer almaması üzücü bir durum olarak karşılanırken bu duruma fabrikanın başarısız idare edildiğinin neden olduğu ifade ediliyor.

Herhangi bir kanunda ve yönetmelikte yer almamasına rağmen teamüller gereği başarılı Bölge Müdürleri Daire Başkanı olarak atanır.

(Geçtiğimiz dönemlerde Sivas’ta Sönmez Sefercik, Erhan Tepe gibi isimler Bölge Müdürüyken Ankara’da Daire Başkanı olanlardan..)

Türasaş Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ yaptığı açıklamalarda her ne kadar fabrikanın iyi ve yeterli çalıştığını belirtse de bu açıklamaların aksine 2 fabrika müdürünü çok kısa sürede neden değiştirdi bu da kafa karışıklığına neden oldu.

Ayrıca Ankara’da yer alan genel müdürlükte 2 yeni daire başkanlığı kadrosu açılırken Atanur Karadağ ve ekibinin bu kadrolarda kendisine yer bulamaması da oldukça düşündürücü.

Atamaları yapılan kişiler Türasaş Sakarya Bölge Müdürlüğü ekibinden..

Yani yerli ve milli treni üretmeye çalışan kişiler..

Atanur Karadağ’ın başkanlık beklentileri bu atamalarla son bulurken, Yusuf Tecer’in ismi geçen İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’nda ise herhangi bir değişiklik olmadı.

Kurumun Genel Müdür Yardımcılığı’na ise müfettiş Yusuf Aldemir atandı.

Bu arada eski Tüdemsaş’ın üst yöneticileri Mustafa Yurtseven, Mahmut Demir ve Halil Şener‘in ise yeni görev beklentisi sonuçsuz kaldı.

Bu isimlerle birlikte aynı kadroda yer alan müfettiş isim genel müdür yardımcısı olurken Sivas ekibinde yer alan müfettişlere ise hiç bir görev verilmedi.

Yaşanan bu durumda bahsi geçen müfettişlerin Sivas 3. Ağır Ceza mahkemesinde yargılamalarının devam etmesinin etkili olabileceği de edinilen bilgiler arasında..

Sonuç olarak;

Beklentisi olan Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ atama alamadı.

Beklentisi olan Yusuf Tecer atama alamadı.

Beklentisi olan Enver Yolcu atama alamadı.

Yapılan bir çok açıklama da oldukça başarılı lanse edilmeye çalışılan ve her geçen gün yaptığımız tüm uyarılara rağmen küçülmeye ve küçültülmeye devam eden Sivas’taki fabrikayı idare edenleri bir kez daha uyarıyoruz…

İç çekişmeleri, makam hesaplarını bırakıp Sivas’a değer katmaya çalışın…. Adım adım tamamen kapanmaya doğru giden Sivas’ın altın bileziğine sahip çıkın…

Eğer bu fabrika sizlerin servis etmeye çalıştığı gibi başarılı olsaydı

Genel Müdürlük Bölge Müdürlüğüne…

Bölge Müdürü Genel Müdür Yardımcısına…

Yük Vagon Fabrikaları Kayseri’ye…

Lojmanlar Fetö’den ihraç olan kişilere…

800 vagon üretecek kapasiteli fabrika 100 vagona…

3000 kişinin çalıştığı fabrika 1000 kişiye düşer miydi?

Büyük Sivas olarak biz yine tarihe not düşelim ve Sivas için Türasaş’ın emekçileri için uyaralım… Selametle…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Selim türk 26 Aralık 2022 / 12:30 Yanıtla

Eskiden babanın dedenin ve hatta halanın emekli olduğu bi fabrikaya her ne türlü iyisi yada yanlışı olsa dahi tüm kamu kurumları gibi sonuçta Sivas\′a bi para girdi çıktı sağlaması ve ekonomiye daha doğrusu Sivasdaki esnafa ekonomik yönden can suyu olan bi yere senin ve senin fikrinde olan cahiller yüzünden sonu inşallah Dikimevi gibi olmaz, aksi halde kapanmasının üzüntüsü bir tarafa bu fabrikadan senin gibi nankör kişilerin ekmek yemesi haram olur inşallah hasan balta denilen yrdakçı

Secaattin Dinçer 26 Aralık 2022 / 11:54 Yanıtla

Birde beton travers fabrikası vardı 760 işçi personel vardı şimdi galiba 80 kişi işci personel hergun küçülen bir Sivas ama hâlâ vaat edilen cennet tapusu dağıtılan bir Sivas.

Hasanbalta 26 Aralık 2022 / 09:49 Yanıtla

Eskiden dedem halam babam oradan emekli olmuşlar ya şimdi oraya işe girmek falan Parti\′nin binasından geçiyor nediyim
BİRAN ÖNCE KAPANIR ALLAHIN İZNİYLEEE