Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Ata Sanayi İçin Hiçte Hayırlı Olmayacak Gibi”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Ata Sanayi İçin Hiçte Hayırlı Olmayacak Gibi”
13 Kişi Okuyor
28 Kasım 2016 - 12:20

Belediyenin prestij projelerinden biri olan ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’yla bağlantılı olarak trafiği rahatlatacak Halfelik Battı-Çıktı çalışmasında sona yaklaşıldı.

Belediye ekipleri tarafından yoğun bir çalışmanın başlatıldığı Halfelik Battı-Çıktı’da korkuluklar yapılırken ilk geçişin asfaltı da döküldü. Öte yandan üst yolunda bağlantı çalışmaları ve çevre düzenlemesi hızlı bir şekilde devam ediyor.

Fakat yapılan battı-çıktı ile artık Atatürk Caddesinden ilerleyen bir araç Ata Sanayiye hemen dönemeyecek. Projede Ata Sanayiye dönecek yolun verilmemesinden dolayı, artık sanayiye gitmek isteyen vatandaşlar ya Yenişehir’e girerek kavşaktan dönüp sanayiye gidecek ya da Emniyete kadar ilerleyip arka yolu kullanarak sanayiye girmek zorunda kalacak.

Konu ile ilgili Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil’de bir paylaşımda bulundu. Esnaftan çok şikayet geldiğini paylaşımında belirten Dermirgil, şu ifadelere yer verdi:

“Halifelik battı çıktı Sivas’ı bilmem ama ATA SANAYİ için hiçte hayırlı olmayacak gibi… İki saat içinde yüzlerce esnaf aradı sanayiye giriş yok diye bizde onların tepkisini yetkili mercilere ulaştıracağız.”

hakan-demirgil

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 63
  • Hayır Aday Olmamalı --> 218
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558