Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınsoy’dan Bayram Mesajı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altınsoy’dan Bayram Mesajı
400
28 Ekim 2016 - 12:36

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yılı münasebetiyle resmi web sitesinden kutlama mesajı yayımladı.

Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 93 yıldönümünü gururla kutlamaktayız. 93 yıllık bu tarih, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur. Biz eğitimcilerin yegane görevi 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini yılmadan sürdürmektir.

Son dönemde yaşanan olaylar göstermiştir ki millet iradesine, hür iradeye dayanmayan her girişim hüsrana uğramaya mahkûmdur. Cumhuriyet ise hür iradenin teminatıdır.  Bizler eğitim camiasının neferleri olarak yaşanan hadiselerden dersler çıkarmalı kökü dışarda olan şer şebekelerine karşı milli menfaatleri her şeyin üzerinde tutma bilincini öğrencilerimize aşılamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü,  silah arkadaşlarını ve vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58