DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.124.289 1.019

Akşener mafya üslubuyla racon kesmeye çalıştı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Akşener mafya üslubuyla racon kesmeye çalıştı!

Destici, TBMM’de çok çirkin bir hadiseye şahit olduklarını söyledi. BBP Lideri, “Grup kürsülerinde mermi kovanlarıyla racon kesmeye çalışmak milletimize hakarettir” dedi.

Akşener mafya üslubuyla racon kesmeye çalıştı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis’teki grup toplantısında eline aldığı mermileri yere fırlattı.

Akşener’in bu hareketi, İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden kurşunların ardından geldi.

BBP’den Akşener’e tepki
Daha sonra olayın, hırsızları kovalayan inşaat bekçisinin silahından çıkan kurşunlar nedeniyle yaşandığı belirlendi.

Söz konusu tavırlarından dolayı Akşener’e tepki gösteren isimlerden biri de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu.

“TBMM’de çok çirkin bir hadiseye şahit olduk”
Destici, İyi Parti Lideri’nin grup toplantısında mermi kovanı fırlatmasına değindi:

TBMM’de çok çirkin bir hadiseye şahit olduk. İstanbul’da bir adli vakanın bütün detayları ayrıntıları ile ortaya çıkmasına rağmen olabilecek en hukuksuz, en çirkin ve en ucuz şekilde sözde devletin, partilerine komplo kurduğu iftirasıyla milletin kürsüsünden istismar edilmesini şiddetle kınıyorum.

“Utanmadan şehit istismarı yapıyorsun”
Konuşmasını “Sayın Akşener’e seslenmek istiyorum” diye sürdüren Destici, şunları dile getirdi:

Hanımefendi senin partinin camının kırılmasıyla, milletimizin ve tüm Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin kalbinde yaşattığı Ömer Halisdemir’in, Recep Haşatlı’nın ne alakası var? Sen kimsin, Recep Haşatlı kim, Ömer Halisdemir kim? Şehitlerimizle senin müflis siyasi manevralarının ne alakası var?

Bu isimleri istismar etmeye utanmıyor musun? Yüzün kızarmıyor mu? PKK ile anlaşma yapmış bir siyasi organizasyonun içinde seçime giriyorsun, bir de utanmadan şehit istismarı yapıyorsun. Senin ortağının elinde 40 bin cinayetin ve binlerce şehidin kanı var.

Hangi biri için mermi edebiyatı yaptın? Resmi olmasa da fiili olarak ortaklık yaptığın HDP’nin ya da Yeşil Sol ittifakın, sadece PKK da yok orda. 12 Eylül öncesi şehit edilen binlerce ülkücünün katili, senin şu anda aynı cumhurbaşkanı adayını desteklediğin Yeşil Sol ittifakın içinde.

“TBMM çatısı altında mafya üslubuyla racon kesmeye çalışmak…”
BBP Lideri, Meclis gruplarının, sadece siyasi partilerin değil, aynı zamanda devletin organları olduğunu vurguladı ve ekledi:

TBMM çatısı altında, grup kürsülerinde, mermi kovanlarıyla, mafya üslubuyla racon kesmeye çalışmak Gazi Meclis’imize ve Meclis’imizin sorumlu olduğu tek merci olan aziz milletimize hakarettir.

Her kelimesi, her mimiği, kötü birer karikatüre benzeyen üslup Türk milliyetçiliğine de Türk milliyetçilerine de ait değildir. Söz konusu ifadeleri, üslubu, ifadelerin ve üslubun sahiplerini kınıyor, hepsini şehitlerimize saygılı olmaları konusunda uyarıyorum. -ensonhaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP