hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6352 % % -0.02
EURO 19,4453 % % 0.16
GRAM ALTIN 1.047,26 % % -0,44
ÇEYREK A. 1.712,26 % % -0,44
BITCOIN 308.765 % -1.875
SON DAKİKA

Google News

“Başkan Adayı İçin Temayül Zaten Yapıldı”

Son Güncelleme :

19 Kasım 2018 - 13:59

“Başkan Adayı İçin Temayül Zaten Yapıldı”

AK Parti Genel Merkezinin, Sivas merkezde temayül yoklamasını iptal etmesini değerlendiren Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, ‘’Genel Merkezimiz Sivas merkezde başkan adayı için çok geniş çaplı araştırmayı bir ay önce zaten başlattı. Sivas teşkilatları ve vatandaşların görüşleri alındı. Sivas’ta dolaylı olarak zaten temayül yapılmış oldu’’ dedi.

“Başkan Adayı İçin Temayül Zaten Yapıldı”

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adayının belirlenmesine yönelik merkez ilçede temayül yoklamasının iptal edilmesini değerlendirdi. Milletvekili Ekinci, AK Partinin kurumsal bir yapıya sahip olduğunu belirterek, ‘’Sivas için en doğru kararın verilmesinin çalışmaları yapıldı’’ dedi. Ekinci, ‘’Temayül yoklamasını genel merkezimiz zaten bir anlamda yaptı. Bir aydan fazla süredir geniş çaplı çalışmalar yürütülüyor. Sivas teşkilatlarımız, kamuoyu, vatandaşlarımız, esnafımız kısacası her kesim zaten genel merkeze fikirlerini düşüncelerini bildirmiş durumda. Genel merkezden gelen görevli arkadaşlarımız Sivas merkezde uzun süreli ve derinlemesine çalışmalar yaptı. Temayülün anlamı da budur. Teşkilatlar, kamuoyu, kısacası Sivaslılar kimi istiyor, ne istiyor? Bunun araştırması genel merkezimiz tarafından Sivas merkezde yapıldı. Bu kadar derinlemesine bir çalışma ilçelerimizde yapılmadığı için temayül yoklaması ilçeler için yapıldı’’

“ADAY ADAYLARIMIZ BİRBİRİNDEN KIYMETLİ”

Temayül yoklamasının iptal edilmesine yönelik bazı aday adaylarının sitemi olduğu yönünde ki soruya ise Milletvekili Semiha Ekinci, aday adaylarının bir birinden kıymetli kişiler olduğunu belirterek, “Aday adayı arkadaşlarımız zaten AK Parti’ye gönül vermiş insanlar, hepsi partimiz için birbirinden değerli insanlar. Bir şekilde partide görev almış, AK Partinin neferleridirler. Ama sonuçta bir kişi başkan adayı olarak gösterilecek. Gösterilecek olan adayımızda Sivas’ın beklentileri, kamuoyunun beklentileri doğrultusunda olacaktır” dedi. (Memleket)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol