DOLAR 32,2443 % 0.12
EURO 35,1987 % 0.07
STERLIN 41,4192 % 0.25
FRANG 35,4679 % 0.17
ALTIN 2.519,63 % 0,76
BITCOIN 66.673,99 -0.726

Adem Uzun SİDAŞ Yönetim Kurulu Üyelerini Belirledi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adem Uzun SİDAŞ Yönetim Kurulu Üyelerini Belirledi

Geçtiğimiz günlerde “2024 Dönemi Özbelsan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Belirlendi!” başlığıyla yayınladığımız Özbelsan AŞ’nin yeni ve geçmiş 5 yılının anlatıldığı haber sonrasında gözler belediyenin diğer şirketi olan SİDAŞ A.Ş.’deydi.

Adem Uzun SİDAŞ Yönetim Kurulu Üyelerini Belirledi

SİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanarak resmileşti…

Ticaret Sicil Müdürlüğünün 672 sayılı ilanına göre yapılan olağanüstü genel kurul sonrasında yönetim kuruluna yapılan atamalar ve yetkiler belirlendi.

Belediye Başkanı Adem Uzun tarafından Yönetim Kurulu Başkanlığına Abdurrahim Ceyhan, Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine ise AK Partili Osman Nuri Kuruçay atandı.

Geçtiğimiz 5 yıl boyunca Bekir Sıtkı Eminoğlu‘nun 5 yıl boyunca yürüttüğü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, bu dönem Abdurrahim Ceyhan‘ın tek başına yürütüp yürütmeyeceği önümüzdeki yıllarda netlik kazanacak.

Yapılan son genel kurul ile SİDAŞ’ın yeni yönetim kuruluna Abdurrahim Ceyhan, Osman Nuri Kuruçay, Ramazan Baker, Mesut Dursun, Selahattin Şeker, Turan Polat ve İbrahim Sizer atandı.

Listede dikkat çeken isimlerin başında AK Parti Belediye Meclis üyesiyken BBP’nin adayı Adem Uzun ile birlikte seçim çalışmaları yapan Osman Nuri Kuruçay olurken bir diğer isim ise İlbeyliler Derneğinin sahibi Selahattin Şeker oldu.

Belirlenen bu yeni isimler asgari ücret tutarının yarısını kendisinden önce görev yapan isimler gibi huzur hakkı alarak yönetim kurulu üyeliği yapacak…

BİLGİN DÖNEMİNDE KİMLER SİDAŞ’A HİZMET ETTİ!

Hilmi Bilgin döneminde Bekir Sıtkı Eminoğlu, İbrahim Yasak, Zafer Demirok gibi isimler yönetim kurulu üyeliklerinde sabit olarak 5 yıl boyunca yer alırken bu isimlerin dışında 11 isim daha dönüşümlü olarak yönetim kurulu üyesi olarak SİDAŞ A.Ş. ye hizmet etti.

Başkan Bilgin bu isimlere verdiği yönetim kurulu üyelikleri ile AK Parti’de görev yapan eski başkanlara ve teşkilat mensuplarına da çam sakızı çoban armağanı ödenen huzur hakkıyla (asgari ücret) teşekkür etmiş oldu.

Bu isimler arasında Bekir Sıtkı Eminoğlu, İsmet Havsut, Levent Olgun, Zafer Demirok, Ramazan Akgül, Fikret Tümen, Ali Zorlu, İbrahim Yasak, Ahmet Turan Kaya, Mustafa Halis Topçu, Yakup Pilgir, Kenan Karataş yer alırken, Özbelsan’da görev almamış eski başkanlardan AK Parti Kadın Kolları eski Başkanı Şadiye Öztürk ve Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Toraman‘ın SİDAŞ’ta da hiç bir dönemde yer almaması ise yine dikkatlerden kaçmadı…

KURUÇAY’A VE BAZI İSİMLERE DİSİPLİN YOLU

AK Parti’nin ilkeleri doğrultusunda hali hazırda belediye meclis üyesiyken BBP seçim çalışmalarına katılan ve seçim sonrasında da BBP’nin kazandığı belediye de yetki alan Osman Nuri Kuruçay’ın ve seçim sürecinde benzer hareketlerde bulunan üst düzey bazı AK Partili (!) isimlerin disiplin kuruluna sevk edilmesinin gündemde olduğu öğrenildi.

 

EG Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Yunusa eymur 23 Nisan 2024 / 13:56 Yanıtla

Medya olarak yerel yönetimlerle kurumlarla zitlasmanizi anlayamıyorum varsa sorun problem açık oturum televizyon programları yapın uzaktan gondermelerle olmaz.