DOLAR 32,4059 % 0.14
EURO 34,5524 % 0.34
STERLIN 40,4702 % 0.43
FRANG 35,5127 % 0.34
ALTIN 2.456,93 % 0,75
BITCOIN 2.196.958 0.086

6’lı masada 3 günlük Akşener krizi! Tamam mı devam mı kavgası!

Yayınlanma Tarihi : Google News
6’lı masada 3 günlük Akşener krizi! Tamam mı devam mı kavgası!

Geçtiğimiz cuma günü masayı devirdiğini ilan eden Meral Akşener, bu kararından geri adım attı. 3 gündür yaşanan kavgada ise ittifaktaki parti tabanları birbirlerine sert hakaretlerde bulundu.

6’lı masada 3 günlük Akşener krizi! Tamam mı devam mı kavgası!

Türkiye’de seçimlere sayılı günler kala muhalefet bloğunda kargaşa yaşanıyor…

Yaklaşık 1,5 yıl önce seçimlere birlikte girmek için CHP, İyi Parti, Saadet, Gelecek, Deva ve Demokrat Partilerinin kurduğu 6’lı masa, 3 Mart’ta Meral Akşener tarafından dağıtıldı.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde 6’lı masayla aday konusunda mutabık kalmayan İyi Parti Lideri Akşener, partisinin kıskaca alındığını ve kendisine aday dayatması yapıldığını belirterek masadan kalktığını duyurdu.

Masaya CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun isimlerini öneren Akşener, bu önerisine destek bulamadığını söyleyip, iki CHP’li belediye başkanına çağrıda bulundu.

İmamoğlu ve Yavaş’a adaylık çağrısı yapan Akşener, “Size ateşten gömlek giymek vazife kılındı. Milletimiz sizleri göreve çağırıyor.” ifadeleriyle seslendi.

Ancak Akşener iki isimden de destek bulamayarak hayal kırıklığına uğradı.
İmamoğlu ve Yavaş adaylık istemiyoruz diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na biatlarını sundular.

Bu hamle karşısında eli zayıflayan Akşener, yalnız kalınca ittifaka geri dönme çabası içine girdi.

Masaya geri dönmek için şartlarının olduğunu bildiren Akşener, kamuoyunda kendisine yakın gazetecilerle ittifaka haber yolladı.

CHP kanadından bu barış anlaşmasının yapılması görevi ise İmamoğlu ve Yavaş’a verildi.

İki büyükşehir belediye başkanı Kılıçdaroğlu’nun izniyle Akşener’e ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası açıklama yapan belediye başkanları, Akşener’e masaya geri dönün çağrısında bulunduklarını söyledi.

İyi Parti Lideri Akşener, geri dönmeye sıcak baktığını ancak; İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartıyla masaya geri döneceğini iletti. -ensonhaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP