SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Siz Ne Yaptınız! 44 STK Hastane Yıkılsın Derken Neredeydiniz?”

“Siz Ne Yaptınız! 44 STK Hastane Yıkılsın Derken Neredeydiniz?”
Bu haber 08 Mart 2018 - 14:37 'de eklendi

Sivas Numune Hastanesinin yıkılmasına en net şekilde başından beri karşı duran Sivas Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce’den de sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama geldi. İnce açıklamasında “44 tane STK hastane yıkılsın derken bir sözleri oldu mu?” diyerek binanın yıkılmasında katkısı olan 44 STK ‘nın karşısında kendilerinden başka kimsenin durmadığını ima etti.

 “Siz Ne Yaptınız! 44 STK Hastane Yıkılsın Derken Neredeydiniz?”

Açıklamanın tamamı şu şekilde: “Tescilli Numune Hastanesi yerleşkesi ve çağdaş camii anlayışı için verdiğimiz mücadele Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunda tescilin devamı noktasında başarılı oldu, ancak Ankara Yüksek Kurulunun 5 gün içinde alelacele gündeme aldığı ve sonuca bağladığı karar ile tescili kaldırılarak bir anlamda sonuçsuz kaldı.

Yorumlar yazılmaya başlanmış. Sivas Kent Konseyi nerde? Ne yaptı ki, Yok şöyle yok böyle… Peki Sivas Kent Konseyi nin sayfası incelendiğinde yönergesi, yetki alanı ve görev tanımı belli bir sivil insiyatifin hukuk çerçevesinde, yaklaşık 1 yıldır elinden geldiği kadar gayret eden bu kuruma kim ne kadar destek oldu?

Bizim en azından düşüncemiz gayretimiz belli iken bu yorumları yazanlar şahsi olarak karınca kararınca neler yaptılar bu konuda (umarım vicdan muhasebesi yaparlar) 44 tane STK hastane yıkılsın derken bir sözleri oldumu?

HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL!!! BEN BU ELEŞTİRİLERİ YAPANLARI VİCDANLARINDA RAHATSIZLIK HİSSEDENLERE BİR ŞANSLARI DAHA OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM; BİREYSEL İTİRAZ HAKKINIZ VAR, MAHKEME VERECEĞİNİZ HERHANGİ BİR MADDİ YÜKÜ OLMAYAN İTİRAZ VE YÜRÜTMEYİ DURDURMA DİLEKÇE TALEBİ İLE VERİLEN TESCİLDEN DÜŞME KARARINI VE YIKIM SONUCUNU DURDURABİLİRSİNİZ, İNSANLAR BAŞKALARININ KAYIPLARI İLE DEĞİL, KENDİ GAYRET VE BAŞARILARI İLE DAHA MUTLU OLABİLİRLER.

GERÇEKTEN KARARLI OLANLARA HER TÜRLÜ BELGE DÖKÜMAN DESTEĞİNE HAZIRIM,SAYGILAR” ifadelerini kullandı.

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER