SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Son KHK İle 22 İhraç Gerçekleşti! Tam Liste

Sivas’ta Son KHK İle 22 İhraç Gerçekleşti! Tam Liste
Bu haber 10 Temmuz 2018 - 12:24 'de eklendi

OHAL kapsamında yayımlanan 701 sayılı KHK ile ihraç edilen 18 bin 632 kişi arasında Sivas´tan 2´si Hakim adayı 22 ihraç gerçekleşti. Polis ve askerlerin ihraç listesinde görev yerleri belirtilmediği için Sivas´tan kaç kişi bulunduğu ise belirlenemedi.

Sivas’ta Son KHK İle 22 ihraç Gerçekleşti! Tam Liste

Resmi Gazete´nin önceki günkü nüshasında yayınlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 18 bin 632 kişi ihraç edildi. 12 dernek, 3 gazete ve bir televizyon kanalı kapatıldı. Aynı KHK ile 148 personel, kamudaki görevlerine iade edildi. Kurumlarından daha önce ayrılan, TSK´dan 324, Emniyet Genel Müdürlüğünden bin 167 ve jandarmadan 35 personelin rütbeleri 701 sayılı KHK ile alındı.

Son KHK ile ilimizde ise 22 ihraç gerçekleşti. Aralarında Adli Yargı Hakim Adayları ile rütbeli askerlerin de bulunduğu listede şu isimler yer aldı;

“TCDD memuru Serap Kamçı, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Araştırma Görevlisi Hatice Selvan, Suşehri Sağlık Memuru Mustafa Şahin, Gürün, İmranlı, Koyulhisar, Yıldızeli ve Merkezden öğretmenler Hakan İnan, Yasin Hesapcıoğlu, Mehmet Zengin, Ülkü Neslihan Türk ile Nilüfer Yıldız, Kültür ve Turizm Müdürlüğü Mühendisi Ömer Açıl, İl Jandarma Komutanlığı´nda görev yapan Astsubay Kıdemli Çavuş Eyyüp Abaylı, Bakım Astsubayı Kıdemli Çavuş Fatih Kaba, Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Topal, Astsubay Üstçavuş Evren Atalay, Astsubay 2. Kademe Kıdemli Başçavuş Yunis Azmaz, Yüzbaşı Hasan Balkancı, Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Hatice Sarı, Açık Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Mücahit Karahan, Belkıs Polat, E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Arif Usta, Adli Yargı Hakim Adayı Esranur Bacak, Kübra Toy, Zabıt Katibi Ayça Kalkan”

Polis ve asker ihraç listesinde yer alanların görev yerleri belirtilmediği için, Sivas´ta kaç polis ve askerin ihraç edildiği ise belirlenemedi. (Hakikat)

Büyük Sivas Haber

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER