DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.151.127 2.435

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Muhtarlar Derneği’nde düzenlenen geceye Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı ile Belediye Başkanı Sami Aydın katıldı.

Muhtarlar Günü etkinlikleri hakkında bilgi veren Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Numan Kaya, 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kutlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Muhtarlık çok eski bir müessese, çok önemli bir temsil makamı. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere yerel yönetimin en önemli parçalarından biri olan muhtarlarımıza bizler azami ölçüde önem veriyoruz. Çünkü mahalleden, köyden vatandaşla birebir yaşayan onların sıkıntılarını takip eden sizlersiniz. İşimizi çok kolaylaştırıyorsunuz. Çünkü bazen farkında olmadığımız sıkıntılar sizler vasıtasıyla bize bildiriliyor, bu olayın insanî boyutu… Öte yandan mahallemizin, semtimizin ihtiyaçlarını en iyi bilen yine muhtarlarımız. Bu sıkıntıların yine ilgili noktalara aktarılmasında sizler yardımcı oluyorsunuz. Bu sebeple biz muhtarlarımızı şehrimizin sorunlarına çözüm üreten kurumlar olarak görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Eskiden muhtarlarımızın sorumluluğu üst düzeydeyken imkânları yerlerde sürünüyordu diyen Başkan Aydın, “Hiçbirinizin hizmet yapabileceğiniz bir çalışma mekânınız yoktu. Bugün muhtarlarımızın böyle bir sıkıntısı kalmadı, bundan sonrada kalmayacak. İçinde bulunduğumuz mekân hem sizlerin ihtiyacını karşılamak hem de mahallenin ihtiyaçlarını karşılamak için inşa edilmişti. Bugün muhtarlık dernek binası olarak kullanılan bu mekânda toplantılarınızı yapabilecek bir alana kavuştunuz. Bilindiği gibi muhtarlarımızın daha iyi hizmet sunabilmesi için geçtiğimiz yıl ayrım gözetmeden bilgisayar hediye etmiştik. Biliyoruz ki; sizlerin iş makinalarınız, imkânlarınız yok. Ancak vatandaşların sorunlarını çözmede özveriniz var.” dedi.

Son olarak söz alan Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı “Muhtarlık sistemi cumhuriyet döneminden bu yana devam eden mülkî idarenin en önemli parçalarından biri konumunda… Hepimizin amacı vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak ve onların sıkıntılarını gidermek. Bunları yaparken de ekip ruhuyla hareket ediyoruz. Bu anlamda da yaptığımız hizmetlerde muhtarlarımız önemli bir fonksiyonu icra ediyor.”  dedi.


YORUM YAP