Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

11 Bina Yıkıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
11 Bina Yıkıldı
611
27 Ekim 2016 - 9:50

Sivas Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve mahalle muhtarlarının ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde mahalle aralarında belirlenen metruk binaların yıkımları devam ediyor.

İlimizde sorun haline gelen sahipsiz binalar yabancı madde kullananların meskeni haline geldi. Bu durum mahalle sakinleri için büyük bir tehdit oluşturduğundan dolayı Sivas Belediyesi bu olaya duyarsız kalmayarak binaları yıkmaya başladı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından Kızılırmak Mahallesi, Altuntabak Mahallesi ve Yeni Mahalle’de sahipsiz 11 binanın yıkımı ise şimdiden tamamlandı.

Yıkımlar için teşekkür eden Kızılırmak Mahalle Muhtarı Bilal Meriç, “Sahipsiz meskenler mahalleler için oldukça büyük bir sorun… Bu alanlarda tinercilerden tutun aklınıza gelebilecek her türlü olumsuzluk yaşanıyor. Bu konuya duyarsız kalmayarak çalışma yapan Sivas Belediyesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mahalle sakinleri de bu olumsuz görüntülerin kaldırılmasında emeği olan başta Belediye Başkanı Sami Aydın olmak üzere herkese teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558