SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

100 Ton Domates Hasadı Bekliyor

100 Ton Domates Hasadı Bekliyor
Bu haber 01 Temmuz 2018 - 11:34 'de eklendi

Sivas‘ın Suşehri ilçesinde 5 dönüm arazi üzerine sera kuran ve domates yetiştiren bir vatandaş 100 ton domates almayı hedefliyor.

100 Ton Domates Hasadı Bekliyor

İlçede yaşayan Hakan Gül, merkeze 5 kilometre mesafede bulunan Solak köyünde 30 dönüm arazinin 5 dönümüne modern sera kurdu.

Serada domates yetiştiren Gül, burada 100ton domates almayı hedefliyor.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kelkit Vadisi’nde bulunan ilçelerin seracılık faaliyetleri için daha elverişli olduğunu söyledi.

Modern sebze üretimini Suşehri’nde yaygınlaştırmak için elinden geleni yaptığını belirten Gül, “İlçemizde yıllardır buğday, arpa ve şekerpancarı üretimi yapılıyor. Ben de değişiklik olması amacıyla serada domates üretimi yaptım. 5 dönüm arazi üzerine kapalı sera kurdum. Çok güzel bir verim aldık. İnşallah 15 gün içerisinde hasada başlayacağız.” diye konuştu.

Gül, domatesleri ihraç etmeyi düşündüğünü dile getirerek, “Hasat kasım ayına kadar devam edecek. Bu yıl 100 ton domates almayı hedefliyoruz.” dedi.

Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu da serayı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.(AA)

Sivas Haberleri

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER